Pazar Kahvesi #71

Pazar Kahvesi (25 Haziran – 2 Temmuz)

Patty Jenkins Wonder Woman 2’yi Yönetecek

Geçtiğimiz haftalarda WB’nin, Wonder Woman’ın aldığı ilgiden ve yönetmen Patty Jenkins’ten memnun olduğunu ve eğer Patty Jenkins isterse ikinci filmi de yönetebileceğini söylediğini ve Patty Jenkins’e ikinci film için teklif hazırlığında olduğunu duyurmuştuk. Görünüşe göre WB bu teklifi yapmış ve Jenkins’te onaylamış. Jenkins, The Advocate dergisine yaptığı açıklamada ikinci filmi yapmak için hazır olduğunu ve şu sıralar Geoff Johns ile birlikte ikinci filmin senaryosu üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Fox Altı Adet Marvel filmi Duyurabilir

Haberin çıkmasının sebebi Exhibitor Relations’ın attığı bir tweet. Bu tweete göre Fox, altı X-Men filmi duyuracak. Bu filmlerin ne olacağından bahsetmeyen Exhibitor Relations, attığı tweette bununla sınırlı kalmayıp bir de bu filmlerin vizyona giriş tarihlerini de verdi. Buna göre bu altı filmin çıkış tarihleri şöyle olacak:
7 Temmuz 2019
22 Kasım 2019
13 Mart 2020
26 Temmuz 2020
2 Kasım 2020
5 Mart 2021

Quicksilver, Dark Pheonix’ta Olacak

Çekimleri devam eden daha önce Magneto, Profesör Xavier ve Mystique karakterlerinin de yine bu filmde olacağı duyurulan X-Men Dark Pheonix kadrosuna eski filmlerden tanıdık bir isim daha eklendi, Quicksilver. Quicksilver’ı canlandıran Evan Peters’ın haricinde The Next Step dizisinde yer alan Lamar Johnson’ın da filmde yer alacağı duyuruldu. Lamar Johnson’ın rolü henüz belli değil.

İlk Inhuman Fragmanı

İlk iki bölümü 1 Eylülde IMAX’te yayınlanacak olan ve devamı da ABC’de yayınlanacak olan Inhumans dizisinden en sonunda ilk resmi fragman geldi. Beklentilein yüksek olduğu filmin daha önce bir resmi görseli yayınlanmıştı şimdi ise fragman geldi. Buyurun izleyelim.

Deadpool 2 Çekimlerine Başlandı

Filmin başrolü Ryan Rendols’un Instagram hesabından yaptığı paylaşımda filmin çekimlerinin 27 Temmuz tarihinde başladığı duyurulmuş oldu. 

DC’den Otuz Filmlik DVD Seti

Bu hafta içerisinde DC bir Blu-ray DVD seti yayınlayacağını duyurdu. Dile kolay, içinde tamı tamına otuz animasyon film var. DC’nin 2007’den beri yayınladığı her film var bu listede. DC bu seti 7 Kasımda piyasaya süreceğini açıkladı. Tabii böyle bir sete sahip olmak için ödeyeceğimiz bedel henüz belli değil. Eğer listedeki tüm filmleri görmek isterseniz diye şöyle aşağıya bırakıyoruz.

1. SUPERMAN: DOOMSDAY
2. JUSTICE LEAGUE: THE NEW FRONTIER
3. BATMAN: GOTHAM KNIGHT
4. WONDER WOMAN COMMEMORATIVE EDITION
5. GREEN LANTERN: FIRST FLIGHT
6. SUPERMAN/BATMAN: PUBLIC ENEMIES
7. JUSTICE LEAGUE: CRISIS ON TWO EARTHS
8. BATMAN: UNDER THE RED HOOD
9. SUPERMAN/BATMAN: APOCALYPSE
10. ALL-STAR SUPERMAN
11. GREEN LANTERN: EMERALD KNIGHTS 
12. BATMAN: YEAR ONE
13. JUSTICE LEAGUE: DOOM
14. SUPERMAN VS. THE ELITE
15. THE DARK KNIGHT RETURNS, PART 1
16. THE DARK KNIGHTS RETURNS, PART 2
17. SUPERMAN: UNBOUND
18. JUSTICE LEAGUE: THE FLASHPOINT PARADOX
19. JUSTICE LEAGUE: WAR
20. SON OF BATMAN
21. BATMAN: ASSAULT ON ARKHAM
22. JUSTICE LEAGUE: THRONE OF ATLANTIS 
23. BATMAN VS. ROBIN
24. JUSTICE LEAGUE: GODS AND MONSTERS
25. BATMAN: BAD BLOOD
26. JUSTICE LEAGUE VS. TEEN TITANS
27. BATMAN: THE KILLING JOKE
28. JUSTICE LEAGUE DARK
29. TEEN TITANS: THE JUDAS CONTRACT
30. BATMAN AND HARLEY QUINN

Deadpool Oyuncu Kadrosunun Yeni Üyesi

27 Temmuz’da çekimlerine Ryan Rendols’ın Instagram’dan paylaştığı fotoğrafla başlandığını duyduğumuz Deadpool 2’ye yeni bir aktör katıldığını öğrendik. Bunu da yine Ryan Rendols’ın Instagram’dan paylaştığı fotoğraflardan öğreniyoruz.  Bu fotoğraftan öğrendiğimize göre, Hunt for the Wilderpeople filminde de rol alan 2002 doğumlu Jullian Dennison da filmde yer alacak.

Batman Noir Bir Film Olacak

Ben Afleck’in senaryoyu yazdığı dönemde senaryonun bir türlü bitmeyişi nedeniyle film sık sık gündeme gelmişti. Afleck’in senaryo ve yönetmenlikten elini eteğini çekmesinin ardından film gündemdeki yerini korumaya devam etmişti. Ancak yeni yönetmen yani Matt Reeves duyurulduğundan beri film hakkında pek bir şey yazılıp çizilmedi. Matt Reeves da bu konuda epey sessiz kaldı. Ancak şimdi yönetmen film hakkında konuşma kararı aldı ve bize, filmin noir bir atmosferde geçeceğini söyledi. Tüm filmlerinde, kamera açılarından, hikaye ve karakter anlatımına kadar Hitcockvari bir etki yaratmaya çalıştığını söyleyen Reeves, bu etkiyi The Batman filminde de hissedeceğimizi söyledi.

Spider-Man, Iron Man 2’de Görünmüş

Bir hayran teorisi olarak ortaya çıkan bu fikir bizza Kevın Feige tarafından da onaylandı. Olay şimdi şu, Iron Man 2’de kontrolü Whiplash tarafından ele geçirilen robotlar çevredeki insanlara saldırıyordu. Iron Man’de bu hengamede suratında Iron Man kaskı olan  bir çocuğu kurtarıyordu. Teori de bu çocuğun Peter Parker olduğu söyleniyordu. Bu fikir bence bir yandan çok hoş. Yani Spider-Man’in daha evrene girmeden orada olması gerçekten hoş bir detay ama aynı zamanda seçilen sahne çok rastgele. Yani daha spesifik bir sahne çekilseydi bunun için çok daha mantıklı olurdu. Sonradan düşünüldüğü bariz.

Yorumlar