Pazar Kahvesi #73

Pazar Kahvesi (10-16 Temmuz)

Spider-Man ve Guardians of the Galaxy Animasyonlarında Gelişme

İki Disney animasyonu Spider-Man ve Guardians of the Galaxy hakkında bazı gelişmeler yaşandı. İlk sezonu çıkacak olan Spider-Man’in çıkış tarihi kesinleşti. Buna göre, ilk bölümü 19 Ağustosta izleyebileceğiz.

Üçüncü sezonu çıkacak olan Guardians of the Galaxy’nin de sezona özel adı, Guardians of the Galaxy:Mission Breakout olarak değiştirildi.

TWD Setinde Dublör Öldü

The Walking Dead setinde oldukça üzücü bir olay yaşandı. 8.sezon çekimleri devam eden dizide, 33 yaşındaki dublör John Bernecker, çekimler sırasında bir balkondan düştü. Bunun üstüne hemen Atlanta  hastanesine sevk edildi ve set de tamamen kapatıldı. Ancak Bernecker kaldırıldığı hastanede vefat etti.

The Shadow/Batman’e Devam Çizgi Romanı

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan The Shadow/Batman mini serisine devam çizgi romanı geliyor. Mini seriyi Scott Snyder ile birlikte yazan Steve Orlando bu seriyi tek başına yazacak. Çizer, Giovanni Timpano olacak.  Bu seri altı sayı sürecek ilk sayısı Ekim’de çıkacak.

Matt Reeves Senaryoyu Sil Baştan Yazacak

Ben Affleck’in yönetmenliğe getirilmesinin ardından kendisine sık sık senaryonun ne zaman biteceği sorulmuştu. O senaryo tam olarak bitmeden Affleck, filmin senaristliğinden ve yönetmenliğinden ayrılmıştı. Yerine geçen Matt Reeves ise bir süre sessizliğini korusa da şimdi konu hakkında sessizliğini bozdu ve filmin senaryosunun sill baştan kendisi tarafından yazılacağını belirtti.

Suicide Squad 2, Muhtemel Yönetmenini Buldu

Geçtiğimiz sene vizyona giren Suicide Squad’ın ikinic filmi için düğmeye basan WB, yönetmen aratışlarına başlamış. Ve görünüşe göre aradığı yönetmeni de bulmuş olabilir. Jaume Collet-Serra. Non-Stop, Kimliksiz ve Evdeki Düşman gibi filmleri yöneten Collet-Serra, Mel Gibson, Jonathan Levine ve Ruben Fleischer gibi isimler arasından sıyrıldı.

Umbrella Academy, Netflix Yolunda

Müzisyen ve çizgi roman yazarı Gerard Way’in çıkarttığı ve Gabriel Ba’nın çizdiği, Vertigo etiketi taşıyan Umbrella Academy, Netflix ile birlikte 10 bölümlük bir dizi olacak. Dizinin yöneticiliğini, Fargo’da yapımcılık ve yazarlık yapan Steve Blackman olacak. Serinin yaratıcı Gerard Way ise dizinin yapımcısı olacak.

Guardians of the Galaxy Vol 2 MCU’nun Beşincisi

Box Office’in verilerine göre Guardians of the Galaxy’nin toplam hasılatı tam 858 Milyon$’ı bulmuş durumda. Serinin ilk filminin elde ettiği gelir. 773.3 Milyon$’dı. Bu 858 Milyonluk hasılat Guardians of the Galaxy Vol 2’yi MCU’nun en çok hasılat yapan 5.filmi yapmaya yetti. İlk beşteki filmler sırasıyla şöyle:
Avengers
Avengers:Age of Ultron
Iron Man 3
Captain America:Civil War
Guardians of the Galaxy vol 2.

Batman:Gotham by Gaslight Animasyon Yolunda

DC’nin sıradaki animasyon filmi belli oldu. 1800’lü yıllarda geçen bu alternatif evren hikayesi. Hikayede 1800’lü yıllardaki Batman yani Bruce Wayne, ünlü katil Karındeşen Jack’in peşine düşüyor. 1989 yapımı bu hikayeyi Brian Augustyn yazıp Mike Mignola çizmişti. Henüz animasyonun çıkış tarihi netleşmedi.

Yorumlar