SDCC 2017’den Beklediğimiz 11 Şey

Gönlümüzün efendisi, her çizgi roman ve film hayranının “havasını solusak bile yeterli” dediği, heyecan ve beklentinin nirvana seviyesine ulaştığı San Diego Comic-Con, bu yıl 19 Temmuz tarihinde başlıyor.

Geçen sene hatırlarsınız Justice League, Wonder Woman, Doctor Strange ve Luke Cage’den ilk fragmanlarla coşmuş, Daredevil üçüncü sezon duyurusu, The Defenders tanıtım fragmanı ve Legion haberleriyle çıldırmıştık.

Bu sene de beklentimiz pek bi’ yüksek. DC Films panele Justice League ve Aquaman ile katılıyor. Marvel Studios ise Black Panther ve Thor: Ragnarok ile meydana çıkacak. Organizasyonda 20th Century FOX da yer alacak fakat kesin olarak hangi filmlerle boy göstereceği belirsiz.

1- Justice League fragmanı

Geçen sene Comic-Con’un galibi oyuncuların sürpriz katılımıyla ve Zack Snyder’ın getirdiği fragmanla Justice League olmuştu desem çok da yanlış olmam. Bu sene film resmi olarak organizasyona katılıyor, ekipten sadece 1 eksik var, o da Henry Cavill. Daha katılacağı onaylanmadı. Ayrıca yönetmen Joss Wheadon da panele katılmayacak.

Bu arada yeni fragman kesin. Ona göre.

2- Thor: Ragnarok fragmanı

Kesin olarak yayınlanacak bir başka fragman da Marvel’ın kötü talihini değiştirmek istediği Thor’dan gelecek. İlk tanıtım fragmanı izlenme rekoru kırmıştı. Oyuncu kadrosunun da katılımıyla 1.5 saatlik Marvel paneline Thor damga vurmak amacında.

3- Aquaman’e ilk bakış

DC Films’in SDCC’ye soktuğu diğer film Aquaman. Çekimler yeni başladı diyebilirim ama bu demek değil ki gösterecek bir şey yok. Tanıtım fragmanı çok çok zor. Ancak kostümlere, özellikle Black Manta kostümüne ilk bakış gelebilir. Film için panel yapıp hiçbir şey göstermemek pek akıl kârı iş değil.

4- The Defenders fragmanı

Defenders ekibinin tamamı panele katılıyor. Yanlarında da çok büyük ihtimalle fragmanı getirecekler. İlk fragmanda hayal kırıklığına uğrayan biri olarak bu sefer beklentim çok büyük.

5- The Punisher tanıtım fragmanı ve önemli açıklamalar

Ne çekim başlangıcı duyuruldu, ne bitişi açıklandı. Sessiz sedasız, çıt çıkarmadan gidiyor Punisher. Cidden anormal bir hâl almaya başladı bu dizi. 2017 sonlarına doğru yayınlanacak ancak elimizde 1 tane poster var, o da konsept çalışma tarzı bir şey. Jon Bernthal çıkıp üzerimize fragman fırlatsa tadından yenmez bu Comic-Con!

6- Infinity War çıkarması

D23’te gösterilen fragman ile yer yerinden oynadı. Oynamaya da devam ediyor gerçi. Marvel’ın 1.5 saatlik paneli kuşkusuz Infinity War’a da değinecektir, fragman gerçekten zor. Burada bi’ anlaşalım. Oyuncular geçen sene Justice League’in yaptığı gibi cikarma yapar mı? Bak o olabilir işte!

7- Black Panther fragmanı

Wakanda’nın Kralı şu ana kadar tanıtım fragmanıyla karşımıza çıktı. Çıkalı da çok olmadı aslında, o yüzden Marvel’ın yeni bir fragman yayınlayıp yayınlamayacağı şüpheli. Çok büyük ihtimalle geçen sene Guardians 2’ye yaptıkları gibi katılımcılara filmden birkaç sahne izletilebilir. Avucumuzu yalama şansımız yüksek.

8-Wonder Woman 2 vizyon tarihi

Wonder Woman 2 senaryosu hâli hazırda Geoff Johns ve Patty Jenkins tarafından yazılıyor. Ama bu Jenkins’in yönetmen olarak geri döneceği anlamına gelmiyor, daha görüşmelerde. Warner Bros, daha yeni 2020 yılı için 2 yeni vizyon tarihi ayırttı. Bunlardan birine bizim en büyük adayımız Wonder Woman devam filmi. Diğeri ise yazının devamında.

9- Captain Marvel filminden yeni gelişmeler

Brie Larson, gecen seneki Comic-Con’da Carol Danvers rolüyle MCU’ya katılmıştı ancak o tarihten beri filme dair yeni bir gelişme alamadık. Yönetmeni de belirsiz. Özellikle Vikings yıldızı Katheryn Winnick, Twitter hesabından Kevin Feige ve Captain Marvel hesabını takip etmeye başladığından beri filmde yer alacağı iddia ediliyor, zaten oyuncu da bir süredir SDCC 2017’de yeni projesini duyurucağının reklamını yapıyordu.

Kostüme dair konsept çalışma olsun, yönetmen olsun, Katheryn Winnick olsun. Bir şeyler olsun artık.

10- The Batman vizyon tarihi

The Batman son zamanlarda işler yolunda. Matt Reeves yönetmenlik koltuğuna gelmişti hatırlarsanız. Ben Affleck’in yazdığı senaryo pas geçildi, Reeves senaryoyu baştan yazıyor. Filmde düşman Deathstroke mu olacak başkası mı orası tamamen Matt Reeves’in tatlı canına kalmış. 2020 için eklenen 2 vizyon tarihine bir diğer en büyük adayımız da The Batman!


11- Gotham City Sirens kadrosu

Yönetmen koltuğunda Suicide Squad’tan David Ayer var. Ama merak etmeyin bu sefer senaryoyu yazması için verilen üç hafta limiti yok. Baya rahat rahat yazıyor, en azından biz öyle tahmin ediyoruz. Başroller Harley Quinn, Catwoman ve Poison Ivy’den oluşuyor. Margot Robbie dışında oyuncular belli değil. Düşman da belli değil. Batman’in gözükeceği, yan konulardan biri olarak Harley’nin Joker ile olan sağlıksız ilişkisinden kurtuluşunun anlatılacağı konuşuluyor.

Biz şimdilik gözlerimizi SDCC’ye çevirdik, Poison Ivy ve Catwoman duyurusunu bekliyoruz.

Yorumlar