SDCC’da DC’den Animasyon Yağmuru

DC son zamanlarda açıkladığı Batman ve Harley Quinn animasyon filminin panelinde tam dört tane yeni animasyon filmi açıkladı. Biz de bunları toplu bir haberde sizlerle paylaşmak istedik. İşte filmler…


Superman’in Ölümü ve Dirilişi

90’lı yılların en büyük çizgi roman olaylarının başlarında mutlaka Superman’in ölümü ve geri dönüşü yer alıyordur. Dünyanın her yerinde haberlere konu olan, sayıları defalarca basılan bu olay gerçekten daha çizgi romanlarda ölümlerin normalleşmediği zamanlarda çok güzel işlenmiş, ardından da Reign of  Superman çizgi romanıyla çelik adam aramıza dönmüştü.

DC bu olayı Superman: Doomsday animasyon filmiyle uyarlamaya çalışsa da olayları çok sıkıştırdığı için doğru biçimde ele alamamıştı. Bu yüzden de hayranlar tarafından bu animasyon pek tutulmadı. Şimdiyse, tıpkı Kara Şövalyenin Dönüşü gibi, iki ayrı bölümden oluşacak bir animasyon yapılacak. Bunlardan ilkinin adı Death of Superman olacakken ikincisiyse Reign of the Superman olacak, yani filmler isimlerini direk çizgi romanlardan alıyor.

Açıkçası The Killing Joke’taki Batgirl faciasından sonra bu çizgi romanları animasyonlaştırma işine hayranlar pek sıcak yaklaşamasa da onunla bunu ayrı tutmak lazım. O kısa sayılabilecek bir grafik romanken bu gayet uzun, pek çok sayıdan oluşan bir hikaye. Hatta dediğimiz gibi geçmişte yapılan animasyonun süresi de yeterli olmamış. Yani bu sefer iki film olarak adapte edilmesi mantıklı.

Serinin ilk filmi 2018’in sonlarında, ikincisiyse 2019’un başlarında çıkacak.

Batman: Gotham by Gaslight


DC’nin ana evrenle alakası olmayan hikayelerinden Batman: Gotham by Gaslight çizgi romanı da çıkacak animasyonlara eklendi. 1989’da çıkan bu çizgi roman, Batman 1889’da yani tam yüz yıl önce olsaydı nasıl olurdu mantalitesiyle kurgulanmış bir hikayeden oluşuyor. Hikayede de Batman o zamanın en büyük katili “Karındeşen Jack” ile mücadele veriyor.

Superman filmlerinde bahsettiğimiz konu bolluğuysa burada yok çünkü sadece 48 sayfadan oluşan bir hikaye. DC’de bu yüzden animasyonu 80 dakikanın altında tutma sözü vermiş. 80’de sanki biraz çok ama bakalım belki daha da indirirler.

Tam olarak bir seslendirmen kadrosu veya çıkış tarihi yok ama filmin 2018’in ilk aylarında hayranlarla buluşması bekleniyor.

Suicide Squad: Hell to Pay


Suicide Squad animasyonunu geçmişte de görmüştük fakat o animasyon onların olduğu kadar Batman’indi de diyebiliriz. Bugünse daha orijinal bir hikayeye DC hayranlarının karşısına çıktı. Filmin konusuyla ilgili bir detay yok fakat Harley Quinn ve Deadshot’ın önemli rolleri olacağını tahmin etmek güç değil.

Bu film hakkında elimizde pek bir gelişme yok ama en net tarihi bu film hakkında verebiliyoruz. 2018 ilkbaharında film raflardaki yerini alacak arkadaşlar.

Yorumlar