Spider-Man’in MCU’daki hikayesi 5 filme yayılmış durumda

Haberin başlığından “Spidey MCU’da 5 film kalacak, sonra bavulu toplayıp gidecek” fikrini çıkarmayın. Gerçi Sony’nin ayrı Spider-Man evreni, Venom filmi, Tom Holland’ın o filmlerde olup olmayacağı meselesi bizim beynimizi yakmaya devam etse de Holland’ın Peter Parker’ını Marvel Sinematik Evreninin tapulu malı kabul etmekte fayda var.

Kevin Feige az önceki kaba benzetmemi “Avengers 4’ten sonra evreni Peter’ın etrafında şekillendiriyoruz” açıklamasıyla desteklemişti. KOSKOCA evreni geleceği belirsiz bi’ karaktere odaklamak normal bir iş değil. Kiralık futbolcuyla dolu kadroda şampiyonluk kovalamak gibi. Risk çok risk.

Her neyse, Amy Pascal yarın öbür gün çıkar bi’ cacık anlamadığımız açıklamalarla aklımızı alır gider zaten. Bu yaşanmadan önce ben size Kevin Feige’nin Homecoming tanıtım turundan son laflarını paylaşayım.

Peter Parker için Civil War, Homecoming, Infinity War, Avengers 4 ve Spider-Man 2 -daha adı belli değil- olmak üzere 5 filmlik harika bir hikaye örgüsü planladık. Civil War’da deneyimledikleri Homecoming’in başından itibaren Peter’ın düşünce yapısını ve lise yaşamını çok etkileyecek. Bu durum diğer iki Avengers filminde de yaşanacak çünkü Avengers 4’ten sonraki Spider-Man filminde de Peter lisede olacak. Toplam 22 filmlik evrenin ana hikayesi Mayıs 2019’daki Avengers 4 ile sona erecek. Daha sonra daha çok Peter Parker, daha çok Spidey.

Dünya sinemasının en popüler sinematik evreninde, dünyanın en popüler ve sevilen karakterinin merkeze alınması çok normal değil mi? Civil War ile başlayan hikaye Peter’ın Avengers’a katılma yolunu anlatıyor, belli ki bu durum en azından Avengers 4’e kadar sürecek. Peter’ın sıfırdan zirveye olan yolculuğuna tanık olma fikri bile efsane heyecan verici. Özellikle 15-20 yaş arası izleyici kitlesi ister istemez kendisini Peter’ın yerine koyacak ve onunla bağdaşlaştıracaktır. En azından ben öyle yapardım 😛

Yorumlar