Mini Hazırlık Rehberi: Telltale Batman -The Enemy Within

Merhabalar güzel gönül dostları. Nasılsınız? Keyifler yerindedir umarım. Yaz tatilinin tadını çıkardığınızı düşünüyorum, zira Twitter hesabımızdan da paylaştığımız üzere Telltale Batman’e yeni bir oyun geleceğinden bahsetmiştik. O büyük gün bugündür! Daha önce çıkacak oyunlar için hazırlık rehberi yapmıştık, peki neden bu oyun için yaptığımız bir mini rehber? Çünkü Telltale’in olmazsa olmazı bir oyunu 5 bölüme ayırması ve nedense oyunla ilgili elimizde birkaç görsel ve fragman dışında çok bir şey olmayışıdır.

İlk olarak Telltale resmi YouTube hesabından 19 Temmuz tarihinde “Yaz Güncellemesi” adı altında bir kaç video paylaştı. Bu videolardan biri de Batman The Enemy Within’e aitti. Aşağıda göreceğiniz videoda oyun içi görüntülerle beraber oyunun yazarı, seslendirme sanatçıları, yönetmeni oyuna dair düşüncelerini paylaşıyor. Böylelikle Telltale ikinci sezonu resmi olarak duyuruyor!

Daha sonra 27 Temmuz tarihinde San Diego Comic Con’da yayınlanan fragmanı IGN’in resmi YouTube hesabından paylaşması ile maceramız ve bizi tam olarak nelerin beklediği az çok belli oldu desek yanlış olmaz sanırım. Fragmanda Bruce ve Gordon gittikleri bir yerde Riddler’ın “gürültülü” tuzağına yakalanıyor. Fragmanın sonuna doğru buldukları güdümlü füze ve Riddler’ın her düşmanım için bir tane var demesi, işlerin ne kadar sarpa saracağının da habercisi oluyor.

5 gün önce ise Telltale resmi YouTube hesabından oyunun resmi fragmanını yayınladı.Birinci sezondan tanıdık bir sima olarak yine Joker aramızda, ancak kadroya eklenen yeni biri daha var. Telltale’in resmi sitesinde yazdığına göre “Acımasız federal ajanın gelişi” kısmı ile birlikte bu oyunda dengelerin iyiden iyiye bozulacağını görüyoruz. Fragmanda Riddler’ın “ilginç” makinesi ise kendisinin ruh halini sanırım çok güzel şekilde özetler nitelikte.

Oyun içi bazı görseller:

Oyunun seslendirme kadrosu:

  • Batman/Bruce Wayne (Troy Baker)
  • Jack Ryder (Robert Clotworthy)
  • Max Anderson  (Caleb Couch)
  • Edward Nigma/The Riddler (Robin Atkin Downes)
  • Lucius Fox (Dave Fennoy)
  • James Gordon (Murphy Guyer)
  • The Joker (Anthony Ingruber)
  • Alfred J. Pennyworth (Enn Reitel)
Yorumlar