Batman’in yeni düşmanı Batman ve Flash karışımı!

DC Comics, önümüzdeki günlerde, büyük bir event olan Dark Nights: Metal’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Seride paralel evrenlerden gelen farklı Batmanleri göreceğiz. Karşımıza çıkacak olan ilk karakter ise Red Death (Kızıl Ölüm) adında bir kötü.

Red Death, Flash ile Batman karışımı bir karakter. Kendisi hem Flash’ın süper hızına hem de Batman’in dövüş tekniklerine hakim. Geçtiğimiz günlerde Deathstroke’u da bir speedster olarak görmüştük. Şimdi de sıra Batman’de. Bana kalırsa DC biraz basite kaçmış gibi.

Red Death, uzun zamandır beklenen Dark Knights: Metal serisi için Scott Snyder’ın hazırladığı karakterlerden sadece bir tanesi. Paylaşılan görselle beraber karakterin kostümünü de görmüş olduk. Göğsünde Batman logosuna benzer bir işaret ve ortasında da Flash’ın kostümünde ki gibi bir şimşek bulunuyor. Aynı zamanda Red Death, Flash’ın 33. sayısına da konuk olacak.

Uzun soluklu bir seri olacağı kesin. Eğer seriyi takip etmek istiyorsanız aşağıda ki listeden okuma sırasıyla beraber takip edebilirsiniz.

Yorumlar