Haftalık Çizgi Roman Önerileri #5

Geçtiğimiz iki hafta boyunca yanımda bilgisayarım olmadığı için ‘Haftalık Çizgi Roman Önerileri’ serisi aksadı. Bu durumdan dolayı hepinize özürlerimi iletiyorum. Kaldığımız yerden devam edebiliriz.Bu Haftaki Çizgi Romanlarımız: 

  • Dark Nights: METAL #1
  • Generations Hulk 
  • Justice League #26-27 Legacy
dark nights metal #1 cover ile ilgili görsel sonucu

Dark Nights: Metal #1

DC’nin yeni büyük eventi olan Dark Nights: Metal’ı çıkar çıkmaz okudum. Beklentim çok yüksek olduğu için ufak bir hayal kırıklığı yaşasam da gayet güzeldi. Seriye hazırlık niteliğinde olan geçtiğimiz haftalarda çıkan diğer sayıları okumamama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sayının başında Justice League ekibinin tehlikeli bir gezegenden kaçışını görüyoruz. Dünya’ya geldiklerinde ise Gotham şehrinin çöküşünü ve bu işin arkasındaki gizemli gücü arıyorlar. Serinin hem çizimleri hem de konusu beni tatmin etti. Diğer serilere de konu olacak olan bu eventi takip etmenizi öneririm.
generations hulk ile ilgili görsel sonucu

Generations: Hulk

Marvel’ın Generations serisinin ilk durağı olan Hulk bence çok hoş bir sayıydı. Sayı Banner Hulk  ile Totally Awesome Hulk’ın karşılaşmasını anlatıyor. Gerek aksiyon olsun gerek duygusallık olsun her şey tam yerinde olmuş. Çizimler için zaten söylenebilecek pek bir şey yok, çok güzeller.

34 sayfalık one-shot hikayemiz, okuyuculara iki Hulk’ın arasındaki ilişkiyi başarılı bir şekilde sunuyor. Sayının sonundaki Amadeus ile Banner ikili diyaloğu ise gerçekten okumaya değer. 

justice league rebirth legacy#26 cover ile ilgili görsel sonucu
Justice League #26-27

Justice League serisi 26. sayısından itibaren yeni bir hikayeyi anlatmaya başladı: Legacy. Sayı Justice League üyeleri ile aynı özellikleri taşıyan bir takım gencin, düşmanlarından kaçarken günümüze gelişini anlatıyor. Gelişen olaylarda ise aslında Justice League üyelerinin gelecekteki çocukları olduğunu öğreniyoruz. İki sayının da çok büyük sorunları olmamasına rağmen ben sevemedim. Eğer Justice League çizgi romanlarını seviyorsanız şans verebilirsiniz. 
Bu haftaki önerilerimiz Generations: Hulk ve Dark Nights: Metal sayıları. Önümüzdeki Pazar tekrar görüşmek dileğiyle, iyi okumalar dilerim.
Yorumlar