Haftalık Çizgi Roman Önerileri #6

Selamlar! Her Pazar olduğu gibi bu Pazar da sizlere yeni çıkan sayılarla ilgili görüşlerimi belirteceğim. Bu hafta listemizde 3 sayı var. Eğer çizgi romanları nereden temin edebileceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki yazımızdan bütün detaylara ulaşabilirsiniz. 

Bu Haftaki Çizgi Romanlarımız:
  • Generations: Jean Grey #1
  • Nightwing: The New Order #1
  • Doctor Aphra: Annual #1
generations jean grey ile ilgili görsel sonucu

Generations: Jean Grey #1

Geçen haftaki yazımızda Generations serisinin ilk durağı olan Hulk’tan bahsetmiştim. Açıkçası Jean Grey sayısı benim çok fazla hoşuma gitmedi. Başta merak uyandırsa da ilerleyen sayfalarda gerçekten sıkıcılaşıyor. Bunun sebebi karakterlerin aralarındaki ilişki, başarılı bir şekilde yansıtılamamış ve konusu biraz zayıf. Çizimleri ise göz yormuyor. Sayının en güzel özelliği kapağı. Gerçekten tam sergilenmelik bir kapak olduğunu düşünüyorum.

doctor aphra annual #1 ile ilgili görsel sonucu

Doctor Aphra: Annual #1

Daha önce bir takım Star Wars çizgi romanlarını okumama ve bütün filmlerini izlememe rağmen, Doctor Aphra ile ilgili hiç bir fikrim yoktu. Bu hafta tek sayılık bir hikayesinin yayınlandığını  öğrendiğimde ise seriye buradan girebileceğimi düşündüm. Ancak işler pek planladığım gibi gitmedi. Karakterleri tanımadığımdan dolayı sayıyı okurken hiç zevk almadım. Çizimlerinin ise hiç bir özelliği yoktu. Eğer daha önce Doctor Aphra ile ilgili sayıları okumadıysanız, Annual sayısını okumanızı önermem.

nightwing the new order ile ilgili görsel sonucu

Nightwing: The New Order #1

6 sayılık bir Nightwing serisinin geleceğinin haberini zaten sizlere duyurmuştuk. Serinin ilk sayısı ise bu hafta yayınlandı. Seride 2040 yılın da Nightwing’in yönetimi ele geçirmesi sonucu yaşananlar anlatılacak. Başlangıç sayısı olarak bence gayet başarılı bir sayıydı. Çizimleri ve kapağı gerçekten güzel. Ben diğer sayıları da çıktıkça okuyacağım size de okumanızı öneririm.

Sizlere bu haftaki tek önerim Nightwing: The New Order’ın birinci sayısı. Önümüzdeki Pazar görüşmek dileğiyle, iyi okumalar… 

Yorumlar