DC Sinematik Evreninden 2 BOMBA HABER

Daha Warner Bros’un, Joker solo filmi kararını tartışırken olaylar gelişmeye, dünya dönmeye devam ediyor.

Joker kararını seven olur, sevmeyen olur bunları bir kenara bırakalım. Meğerse bu film, çok daha büyük bir planın parçası olarak Warner Bros’un planları arasında yer alıyormuş.


1- Yeni bir sinematik evren geliyor!

Warner Bros, DCEU’nun üzerine kuma alıyor. Valla öyle. Şimdi, Joker filmi DCEU’ya dahil olmayacak, Jared Leto filmde yer almayacak. Ama bu Leto’nun sonu demek değil, kendisini Gotham City Sirens ve Suicide Squad 2’de tekrar izleyeceğiz.

Deadline’ın Joker haberinde WB’nin DCEU markası dışında, DCEU’da anlatamayacağı farklı hikayeleri ve farklı ihtimalleri daha adı belli olmayan bu evrende hayata geçirmek istediği belirtiliyor. Böylece Superman: Red Son, Kingdom Come ve Batman: Holy Terror gibi hikayelerin beyaz perdede önü açılmış, yolu yapılmış olacak. Evrene ‘Elseworlds’ adı verilse çok da şaşırmayız. Bu filmler bağlantılı olur mu yoksa hepsi birbirinden bağımsız mı olur orası kapalı kutu. Ama çok geçmeden onu da öğreniriz.

2- Batman solo filmi DCEU’da geçmiyor!

Bizzat yönetmen Matt Reeves’den geldi bu bilgi. Yönetmen daha önceden de kafasında üçleme olarak Batman serisini planladığını söylemişti. Yeni katıldığı bir röportajda Batman filmi konusunda WB’yle aynı düşünceleri paylaştıklarını ve filmin DCEU dışında bir solo film olacağını söyledi.

DCEU dışı olsa bile bu durum, Batman filmi yukarıda bahsettiğim yeni evrende geçecek demek değil. Böyle olacaksa, muhtemelen Reeves’in kafasındaki üç filmin tamamı DCEU’nun dışında geçecek. Ama bu durum Batgirl ve Nightwing solo filmine de etki etmez mi? Ya da neden böyle bir şeye ihtiyaç duyulmuş?

Güncelleme: Matt Reeves sosyal medyada hesabından Batman filminin DCEU’da geçeceğini söyledi.

Batman filmi bir kenara, yeni sinematik evren baya riskli bir karar. Warner Bros’a DCEU için ortalığa film saçıyor diyorduk, plansız gidiyor, sonraki adımları düşünmüyor diyorduk, olaya gel. Yeni sinematik evren. Crisis on Infinite Earths falan yapacaklar herhalde?

Yorumlar