DEV HABER: Netflix Millarworld’u satın aldı

Millarworld nedir? Civil War, Old Man Logan ve Red Son gibi önemli hikayelerin yazarı ve Marvel’ın The Ultimates evreninde önemli katkısı bulunan Mark Millar’ın kendi yarattığı karakterlerinin yer aldığı dünya. Aynı zamanda Millarworld bir şirket. Karakterlerin hakları tamamen Mark Millar’a ait, çizgi romanların basımı için farklı farklı yayıncılar ile çalışıyor.

2010’da çıkan Kick-Ass filmi ile Millar’ın ilgisi iyice beyazperdeye ve televizyona kaydı, Wanted ve Kingsman da sinemaya uyarlandı. Yapılan anlaşmayla Millarworld’un bütün ve Millar’ın yaratacağı yeni şeylerin sahibi Netflix oldu. Bundan sonra altında Mark Millar imzası olan birçok şeyi film, dizi ve animasyon olarak izleme firsatımız olacak. Aynı evrende yer alıp almadıkları belirsiz ancak Netflix kendi çizgi roman sinematik evrenini kurdu diyebiliriz.

Mark Millar ve eşi Lucy Millar bugüne kadar 18 farklı çizgi roman dünyası yarattı, bunlardan üçü sinemaya uyarlandı. Şöyle bir durum var; Kingsman filmlerini şu anda FOX yapıyor, yakında ikinci film çıkacak. Muhtelemen bunu üçlemeye tamamlayacaklar, üçüncü film de FOX tarafından mı yapılacak yoksa Netflix’in bu konuda söz hakkı olacak mı oralar belirsiz. Ancak FOX ve Mark Millar anlaşmayı yaparken kaç film olacağını da büyük ihtimalle konuşmuştur. Üçüncü filmden sonra Netflix’e gelmesi daha olası gibi. Artık dördüncü filmi mi yapar yoksa reboot mu atar orası onlara kalmış.

İyice tozlu raflarda yer tutan Kick-Ass de Netflix tarafından dizi olarak reboot edilebilecek önemli yapımlardan. Mark Millar bugüne kadar çizgi roman dünyasına çok şey kattı, Netflix de yaptığı açıklamada “Günümüzün Stan Lee’si” tabirini kullanmıştı. Bu ortaklığa heyecanlanmamak mümkün değil, ilk projeyi merakla bekliyoruz!

Yorumlar