Joker’e dönüşen Batman’den yeni detaylar!

‘Dark Nights: Metal’ event’i ile birlikte bizlere daha önce görmediğimiz türden Batman versiyonları sunacağının sözünü veren DC, bunlardan biri olan ‘Batman Who Laughs’ (Batman Gülen Adam) karakterini açıkladı. Bu karakterin diğerlerinden farklı olmasının sebebi, aslında Bruce Wayne olması. Joker’e dönüşen bir Batman’in hikayesini okuyacağız.


Karakteri ilk defa ‘Dark Nights: Metal’in ikinci sayısında görecek olsak da, orijin hikayesi  Kasım ayında çıkacak olan ‘Batman Who Laughs’ adlı sayıda anlatılacak. Scott Snyder, karakterin Bruce Wayne’in en derin korkularından ve yaşadığı travmalardan doğduğunu söylüyor. 

Kendisinin şu ana kadar 3 görseli yayınlandı. E tabii Robin’siz Batman olur mu?

batman who laughs metal ile ilgili görsel sonucu

Görselden de belli olduğu gibi karakterin yardımcıları niteliğinde zincirlenmiş Robinleri olacak. Dış görünüşleri için Robin’in Joker’e dönüşmüş hali diyebiliriz. Soluk tenleri, hiç kesilmeyen kahkahaları ve keskin pençeleri olacak.

Scott Synder daha önce yaptığı bir açıklamada Metal hakkında şunları söylemişti: “Ben, Batman’i yazmaya başladığımdan beri Metal’ı planlamıştım, ancak şimdi Metal’in Rebirth’te olan öyküler üzerine inşa edilmesini istiyorum. En önemlisi, gerçekten modern ve yeni karakterler yaratmak istiyoruz. Ve her şeyden önce okuyucuyu sıkmayan şeyler yapacağız. Hikaye terör ve kabuslar barındırsa da, asla acımasızca olmayacaktır. Dark Nights: Metal, muazzam ve delice olacak. “

Siz de karakter ile ilgili görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz. Ben şahsen hem orijin hikayesini hem de olaylardaki rolünü heyecanla bekliyorum. Umarım sağlam ve herkesi şaşırtacak türden bir karakter olmayı başarır. Ayrıca Metal eventinin bir diğer kötüsü olan Red Death ile ilgili yazımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar