Joker’e solo film geliyor ama Jared Leto yok

Deadline’ın haberine göre cidden oluyor bu. Güzel bir şekilde oluyor hem de. DCEU’da geçtiğini bilsem kötü fikir derdim. Ama durum öyle değil.

Detaylara inelim. Warner Bros, DCEU’da geçip geçmediği belli olmayan bir orijin filmiyle Joker’in geçmişine ışık tutmak istiyor. DCEU belirsizliğinin sebebi şu, filmde Joker’i Jared Leto canlandırmayacak. Senaryonun başına The Hangover’dan Todd Phillips ve 8 Mile’dan Scott Silver getirilmiş. Todd Phillips ayrıca yönetmenliği de yapacak, Martin Scorsese ise yapımcı olarak projede olacak.

İlk planda amaç filmin kesinlikle bir DC filmi ya da bir çizgi roman filmi olarak hissettirmemesi. 80’lerin Gotham’ında geçen bir suç filmi olacak. Joker’i ise Jared Leto’dan çok daha genç bir isim canlandıracak. Senaryo yazım aşamasında.

Böyle bir film fikri özellikle DCEU dışındaysa, ki büyük ihtimalle öyle, baya alışılmışın dışında. Burada önemli olan detay bana göre Joker’in orijinine ne kadar ağırlık verecekleri. Eğer film ilk sahnelerinde ismini de açıkladığı, daha Joker olmayan bir Joker izletirse işimiz var. O yüzden film hâli hazırda Joker olduğu sahneler ile başlarsa sıkıntı yok. Bakalım ilerleyen günler beraberinde neler getirecek.

Yorumlar