Pazar Kahvesi #75

Pazar Kahvesi (31 Temmuz – 6 Ağustos)

Agents of S.H.I.E.L.D.’e Yeni Bir Aktör

75. Pazar Kahvesine Agents of S.H.I.E.L.D.’den bir oyuncu seçimiyle başlayacağız. 75 olmuş vay be!  Agents of S.H.I.E.L.D.’in beşinci sezonunda oyuncu kadrosunda adı verilmeyen bir karakteri oynaması için bir isim belirlendi. Bahsettiğimiz aktör, Girlfriend Game, Holly’s Holidey ve Vamperifica gibi filmlerde oynayan Jeff Ward, bu sezon Agents of S.H.I.E.L.D.’te birden çok önemli bölümde yer alacak.

Arrow Saflarına Black Panther’den Bir Aktris Katıldı

Diziler yeni sezon hazırlıklarına başlamışken pek çok oyuncu tercihi de duyurulmuş oluyor. bir üstteki Agents of S.H.I.E.L.D. haberi ve alttaki pek çok haber de bunu kanıtlar nitelikte. Marvel’ın Black Panther filminde boy gösterecek olan Sydelle Noel’in, şimdi de Arrow’un altıncı szonunda yer alacağı duyuruldu. Noel’in rolü ise henüz belli değil.

Titans’ın Raven’ı Belli Oldu

Yıllardır çıkacağı söylenen ancak yapımı için bu sene harekete geçilen Raven dizisinden ilk oyuncu tercihi de geldi. Raven karakteri bundan sonra Teagen Croft’ın elinde. Yeni bir aktris olan Croft’ın ilk filmi The Osiris Child filminin dizi yayınlanmadan önce vizyona girmesi bekleniyor.

Black Uyarlaması Geliyor

Kwanza Osajyefo, Tim Smith 3 ve Jamal Igle’ın yarattığı Black çizgi romanı, Studio 8 tarafından film olması için teliflendi. Seri Black Mask Studious tarafından yayınlanıyordu. Black Mask Studious’un geçtiği evrende sadece siyahi insanların süper güçleri var. Dostum, bu biraz ırkçı değil mi? Her neyse filmin yapımcılığını Jon Silk, çizgi romanın yaratıcılarında Osajyefo ve Smith üstlenecek. Bunun dışında Black Mask şirketinden Matt Pizzolo da filmin yapımcıları arasında.  

Legends of Tomorrow’da Constantine Rüzgarı

Her sezon yenilenen Legends of Tomorrow kadrosunda bu sene Constantine rüzgarları esmeye başladı. Dizinin sorumlusu Phil Klemmer şu anda bu konu hakkındaki çalışmalarını yapıyor. Diziye Constantine’i getirmek için birilerini ikna etmeye çalışıyor. Ama ikna etmeye çalıştığı oyuncu Matt Ryan mı yoksa kanal CW mi orası henüz net değil.

Batman:The Enemy Within’den Fragman Geldi

Oldukça ilginç bir fragman var karşımızda. Oyunumuzun başkötüsü Riddler. Batman onu durdurmaya çalışıyor. Ancak bunu yaparken Bruce Wayne haliyle Joker’in yanına gidip selfie bile çekiliyor. James Gordon ve amanda Waller’ı da bol bol gördüğümüz fragman oyun hakkında bize bir parmak bal çalıyor.

Shazam! Yönetmeninden Aydınlık Film Sözü

Snyder’in koyu tonlarına alıştıysanız bu film size çok farklı gelecek. Çünkü DC’nin renkli simalarından Shazam için aydınlık bir film geliyor. Filmin yönetmeni David Sanberg yaptığı açıklamada şu ana kadarki DC fimlerinden daha aydınlık bir film çekmek istediğini söyledi. İşin ilginç yanı ise yönetmenin daha çok korku filmleriyle tanınması. Haliyle daha karanlık filmlerle. Tabii bu aydınlık filmler çekemeyecek demek değil bekleyip göreceğiz. 

CW Yeni Ortak Bölümlerini Açıkladı

CW’nin artık gelenekselleştirmeye başladığı diziler arası ortak bölümleri bu sene oldukça ilginç bir hal alacak. Günde iki diziden iki gün peşpeşe yayınlanacak. Supergirl ve Arrow 27 Kasım’da ve Legends of Tomorrow ile Flash da 28 Kasım’da yayınlanacak.  

Cannon Busters, Netflix Yolunda

Cannon Busters kısa süreli yayın hayatı olan bir çizgi romanken Newflix’in bünyesinden çıkacak bir animasyon olmayı başardı. 2004 yılında 0.sayısı yayınlanan seri 0.sayısı da dahil olmak üzere üç sayı çıkartabildikten sonra bir daha yayınlanmadı. Daha sonrasında 2014 yılında, serinin yaratıcılarında LeSean Thomas, Kickstarter üzerinden para toplayaral seriye bir animasyon çıkartmaya çalışsa da ilk bölümü yayınlamaktan öteye geçemedi. Şimdi ise Netflix’in kanatları altında tekrar animasyon olması için kollar sıvandı. 

Legends of Tomorrow’a  Jes Macallan Katıldı

Legends of Tomorrow’da 3.sezona geçilirken oyuncu kadorsuna yeni isimler katılmaya devam ediyor. Dizinin oyuncu kadrosuna şimdi de Mistresses dizisinden tanıyabileceğiniz Jes Macallan katıldı. Macallan’ın oynayacağı karakter Ava Sharpe. Bu karakter Rip Hunter tarafından yönetilen Time Bureau’nun bir üyesi. Kısaca kendisi bir nevi zaman polisi. 

Ian McShane Hellboy’da

Hellboy’un eylül ayında çekimlerine başlanacak yeni filmi, Hellboy:Rise of the Blood Queen filmine önemli bir oyuncu eklendi. Karayip Korsanları, John Wick ve American Gods gibi dizi ve filmlerde rol alan Ian McShane Hellboy’un üvey babası Profesör Broom’u canlandıracak. 

Drax, Eternal Warrior Olabilir

Guardians of the Galaxy filmlerinde Drax karakterini canlandıran Dave Bautista, bir başka çizgi roman karakterini daha canlandırabilir. Valiant’ın çıkarması beklenen filmlerinden biri olan Eternal Warrior’da Batista başrol oynayacak. Bautista rolü kendisinin oynamasının dışında filmin şuan senaryo aşamasında olduğunu da söyledi.  

Elongated Man, CW’nin Flash’ına Geliyor

Flash dördüncü sezonuna girecekken çizgi romanlardan oldukça ilginç bir karakteri dizisinde kullanma kararı aldı. Elongated Man yani, Ralph Dibney. Vücudunu istediği gibi esnetebilen Ralph Dibney, dizide hızlı konuşan bir dedektifi olarak yer alacak. Daha sonrasında ise metainsan güçlerini keşfedip Flash’a bir gizemi çözmesinde yardım edecek. Ralph Dibney’i dizide Hartley Sawyer canlandıracak. 

Jessica Jones’a Wildcat Katıldı

Daha önce CW dizilerinde Ted Grant yani Wildcat’i canlandıran J.R Ramirez, Jessica Jones’un ikinci sezon kadrosuna katıldı. Son dönemlerde Power dizisinde oynayan aktör, dizide Oscar adlı Jessica’nın apartmanının yeni yöneticisini canlandıracak. 

Kirby’e Özel Doodle

Çizgi roman efsanelerinden Jack Kirby’nin 100. yaş gününe özel Google’dan bir Doodle geleceği duyuruldu. Kirby’nin doğum günü 28 Ağustos’ta yayınlanacak bu Doodle’da Captain America, X-Men, Fantastic Four, Hulk, Thor, New Gods ve daha nice kahramanın arkasındaki isim Jack Kirby’e saygı duruşunda bulunulacak. Doodle’ı sanatçı Jon Morris hazırlayacak.

Bryan Hitch Justice League’yi Bıraktı

2015 yılında başladığı Justice League of America serisinden hemen sonra Rebirth ile başlayan yeni Justice League serisinin başına geçen Bryan Hitch 2 senenin ardından Justice League serisini bırakacağını açıkladı. Bryan seriyi bırakmak için Legacy hikayesinin bitimi olan 31.sayıyı bekliyor. Aynı zamanda çizer olan Bryan Hitch seriden sonra Jeff Lemire’ın yazdığı Hawkman Found serisini çizeceğini de söyledi.

Deadpool Taco Dükkanını Soydu

Bu haberi oldukça ilginç olduğu için aldım buraya. Deadpool’un Taco’lara ve bilhassa Chimichanga’lara olan düşkünlüğünü biliyorsunuzdur? 25 Temmuz’da Maryland’da oldukça ilginç bir olay yaşandı. Deadpool maskesi takan bir şahıs, Taco Bell dükkanına girdi ve bu maskeyle o dükkanı soydu. Olaydan iki gün sonra bunu yapan zanlı David Joseph Furey yakalandı. Ancak soygunda çaldığı Chimichanga’lara ne yaptığı hala bilinmiyor.
Yorumlar