Pazar Kahvesi #77

Pazar Kahvesi (14-20 Ağustos)

Black Lighting’e Soğuk Ölü Eller

CW kanalından dizisi çıkacak Black Lighting, muhtemelen dizinin de etkisiyle yeni bir çizgi roman serisine kavuşacak. Bu altı sayılık mini serinin adı Black Lighting:Cold Dead Hands olacak. Serinin yazar çizer ekibi ise Tony Isebella ile Clayton Henry olacak.

Black Lighting’in Flashpoint öncesindeki dönemden bazı farklılıkları olacak. Karakterin mesleği vs. aynı ancak bu seride Flashpoint öncesinden farklı olarak 28 yaşında olacak. Bu seride aynı zamanda Black Lighting’in baş düşmanı Tobias Whale de yer alacak. Serinin ilk sayısı Kasım ayında raflardaki yerini alır.

Punisher’dan Fragman Var

Merakla beklediğimiz Punisher’ın sonunda ilk fragmanı yayınlandı. Lafı daha fazla uzatmadan fragmanla başbaşa bırakıyorum sizi. One batch, two batch, penny and dime..
Marvel Legacy’nin Kazananı Thanos

Marvel’in sıradaki büyük hareketi Legacy’nin Thanos cephesinde büyük şeyler olacak gibi. Yazar çizer ekibi bize eğer Thanos kazanırsa ne olacağını göstereceklerini söyledi. Serinin yazarı Donny Cates, “Kimse, Deli Titan’dan daha çabuk yükselip düşemez. Thanos muhtemelen bugüne kadar zafere en çok yaklaşan Marvel süper kötüsü olmuştur. Evrenin yarısını öldürdü  ve zaman zaman onu zaferin kıyısından dönerken gördük. Şeytanın bacağını kırması an meselesiydi. Biz de size Thanos kazanınca ne olacağını göstereceğiz.” dedi.

Patty Jenkins Eşitlik İstedi

Wonder Woman’ın ikinci filminin 2019’da çıkması bekleniyor. İlk film oldukça iyi eleştriler toplamıştı. Gişede de 800M$ bir hasılat elde etmeyi başardı. Hem gişe hem de yorumlar yeterli olunca WB, ikinci film için ilk filmin yönetmeni Patty Jenkins’in kapısını çaldı. Patty ikinci film için sözleşmeyi de imzaladı ancak sözleşmeyi imzalarken bir erkek yönetmen böyle bir filmden ne kadar kazanıyorsa kendisinin de o kadar kazanmasını şart koşmuş.

Obi-Wan Kenobi’ye Özel Film

Obi-Wan Kenobi açık ara Star Wars evreninde en çok sevdiğim karakterdir ve bu haberi duymak haliyle benim hoşuma gitti. Disney, Han Solo filminden sonra hızını alamayıp bir de Obi-Wan Kenobi filmine girişmiş anlaşılan. Lucasfilm bu filmin yönetmenini arıyor şu sıralar. Henüz kesin bir isim olmasa da The Hours ve Billy Elliot filmlerinin yönetmeni Stephen Daldry filmi yönetmeye en yakın isim. Henüz ortada bir senaryoda olmamasından dolayı, eğer Stephen Daldry başa getirilirse senaryoyu da onun yazacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Lucasfilm ve Disney şu sıralar Boba Fett ve Yoda için de ek bir film çıkaracağı konuşuluyor.

Ben Afleck Görev Yerinde

Bu hafta içerisinde Ben Afleck’in kardeşi aktör Casey Afleck Batman filminde abisi Ben Afleck’in bulunmayacağını söylemişti. Sonradan durumun şaka olduğunu öğrenilse de bu olay sosyal medyada yayıldıkça yayıldı. Hatta o kadar arttı ki bu söylenti Ben Afleck filmde olacağını  Comic-Con International:San Diego’da duyurmak zorunda kaldı.

Locke&Key Başrolünü Buldu

Hulu’nun yeni dizisi Locke&Key’in baş rolü The Conjuring 2’den geldi. IDW çizgi romanlarından uyarlama bu dizide başroldeki Nina Locke karakterini 50 yaşındaki aktris Frances O’connor oynayacak.

Defenders’ta İkinci Faz

Dizinin çıkmasından iki gün önce  Iron Fist’i oynayan Finn Jones tarafından yapılan açıklamada Defenders’ta olacaklar tüm karakterleri etkileyecek dolayısıyla bundan sonra karakterler asla eskisi gibi olamayacak. O yüzden Defenders Marvel’ın Netflix’teki ilk fazın sonu oluyor. Defenders sonrasında olacakların ikinci fazda yer alacağını söyledi.

Hellboy’a Bir Aktris Katılıyor

Son zamanlarda oldukça gündemde olan Hellboy filminin kadrosuna bir aktris daha katıldı. American Honey’den tanıdığımız Sasha Lane, Alice Monaghan karakterini oynayacak. Alice Monaghan karakteri daha önce Hellboy çizgi romanlarında görülmüştü.

Bir Zamanların Doctor Doom’u Runaways Kadrosunda

Fantastic Four filminde Doctor Doom’u oynayan aktör Julian McMahon, Hulu’nun yeni dizisi  Runaways’te yer alacak. Julian McMahon, bu dizide Jonah adlı bir karakteri canlandıracak. Mcmahon’ın dizide önemli bir yer alması bekleniyor.

Richard Dragon Arrow’da

Green Arrow’un önemli düşmanlarından Richard Dragon’da Arrow dizisinde yer alacak. League of Assasins’de eğitim alan Richard Dragon, çizgi romanlarda, Question, Huntress ve Oracle gibi karakterlerin akıl hocalığını da yapmıştı. Dizide karakteri 12 Monkeys’ten Kirk Acevedo canlandıracak.

Captain Marvel Senaryosu Tanıdık Birine Emanet

2019’da vizyona girecek Captain Marvel filminin senaryosu yazılmayı bekleniyordu. Marvel bu iş için Geneva Robertson-Dawson’ı tuttu. Daha önceden bu iş için Meg LeFauve ve  Nicole Perlman tutulmuştu. Dawson onların yarım kalan senaryosunu tamamlayacak. Bu film Dawson’un yazacağı ilk çizgi roman filmi değil kendisi daha önce Gotham City Sirens filminin senaryosunu da yazmıştı.

Silver&Black’te Üç Süper Kötü Olabilir

The Tacking Board’dan Jeff Sneider yaptığı bir açıklamada filmin içinde üç kötü olacağını söyledi. Sneider bu kötülerin Tombstone, Tarantula ve Chameleon olduğunu belirtti. Doğruluğunu bilmesek de Sneider yaptığı açıklamada kendinden emin görünüyordu. Tombstone ve Chameleon daha önce Spider-Man animasyonlarında da boy göstermişti.

Joel McHale Quantum&Woody’de

Valiant’ın Sony ile birlikte çıkaracağı sinema evreninde çalışmalar son hızıyla sürüyor. Ancak Valiant sinema ile yetinmek istemiyor kendisini küçük ekrana televizyona taşıyacak diziler de yapıyor. Ninjak ve Quantum&Woody buna örnek gösterilebilir. Bu hafta Quantum&Woody’nin başrolünü Community’den tanıdığımız Joel McHale’in üstleneceğini öğrendik. McHale, bu filmde Woody Henderson karakterini canlandıracak.  McHale ile Community dönemlerinden tanışan ve Infinity War’ı da yönetecek Russo kardeşler şu sıralar dizinin yapımcılığını yapıyor. Andrew Barrer ve Gabriel Ferrari dizinin pilot bölüm senaryosunu hazırlıyorlar. Ancak dizi için henüz bir kanal yok.

Yorumlar