Pazar Kahvesi #78

Pazar Kahvesi (21-27 Ağustos)

Gotham By Gaslight’tan 8 Dakikalık Video

DC’nin gelecek animasyonlarında Gotham By Gaslight’tan ilk video yayınlandı. Hem de bu video tamı tamına 8 dakika. İçerisinde animasyonlardan ve çizgi romanlardan sahneler ve animasyonda emeği geçen kişilerin yorumları da mevcut.

ABC’den Jessica Jones Benzeri Bir Dizi

ABC’nin bu yeni projesine geçmeden önce şu bilgiyi paylaşmak istiyorum. Jessica Jones dizi projesi Netflix ile yayınlanmadan önce aslında bir ABC dizisi olması planlanmıştı. Dizi 2011’senesinde yayınlanmaya başlayacaktı ancak kanal daha sonrasında bu projeden nedense vazgeçti. Şimdi ise ABC kanalı Marvel ile ortaklaşa bir dizi yapma aşamasındalar ve bu dizinin Jessica Jones benzeri bir dizi olmasını istiyorlar. İşin ilginç yanı bahsettiğimiz dizinin ayrıca komedi ağırlıklı da olacak olması. Yani şu sıralar ABC stüdyolarında Jessica Jones benzeri, Marvel etiketi taşıyan bir komedi dizisi üzerine çalışılıyor.

Titans, Starfire’ını Buldu

DC’nin yeni dizisi Titans’ta Starfire’ı oynayacak aktris belli oldu. 29 yaşındaki Senegal asıllı aktris Anna Diop, Starfire’ı canlandıracak aktör olacak. Daha önce 24: Legacy dizisinde boy gösteren aktris, Raven’ı oynayacak Teagan Croft’tan sonra dizinin kadrosunda yerini alan ikinci isim oldu. Dizinin 2018 içerisinde vizyona gireceği tahmin ediliyor.

Joker/Harley Quinn Filmi Yönetmenlerini Buldu

WB’nin üst üste duyurduğu DC filmlerinden biri olan Joker/Harley Quinn filmi kendisine hem senarist hem de yönetmen buldu. Crazy, Stupid, Love filminin ve This Is Us dizisinin yapımcıları Glenn Ficarra ve John Requa filmi hem yazacak hem de yönetecek. Bu ikili daha önce Focus ve Whiskey Tango Foxtrot’da Harley Quinn’i canlandıran Margot Robbie ile çalışmıştı.

Anya’s Ghost Film Oluyor

Einser ödülü de olan bu grafik romanın film olması şu sıralar gündemde. Vera Brosgol’ün yazdığı bu grafik roman, Bold Pictures, Bullit Entertainment ve Entertainment One tarafından yapılıyor. Senaryosunu Patrick Ness’in yazdığı filmin yönetmeni de Dirty Grandpa’yı da yöneten Dan Mazer olacak.

After Death Senaristini ve Yönetmenini Buldu

Scott Snyder ve Jeff Lemire’ın başarılı çizgi roman serisi A.D. After Death’in film hakları geçtiğimiz aylarda Sony tarafından alınmıştı. Sony, filmin senaryosunu yazması ve filmi yönetmesi için Christopher MacBride ile anlaştı. Bu MacBride’ın isminin geçtiği ilk çizgi roman uyarlaması değil. MacBride, Scout serisinin film uyarlamasını da yönetti ve o filmin çekimleri yeni bitti. Ayrıca MacBride’ın yine Sony’den çıkacak Dwayne Harris’in Amnesia serisinin uyarlamasını da yönetmesi planlanıyor.

Daredevil 3. sezonundan Born Again Sesleri

Defenders’ın sonlanmasıyla karakterlerin kendi dizileri hakkında yeni detaylar çıkmaya başladı. Defenders’ın sonunda olan malum olaylardan(bu haberi yazarken ben de spoilerını yedim..) dolayı, aniden Born Again sesleri yükselmeye başlanmıştı. Dizinin başrol oyuncusu Charlie Cox, Born Again’in muhteşem bir hikaye olduğunu ve bunun olmasını istediğini belirtti. Ancak eğer o hikaye kullanılırsa direkt olarak tüm hikayenin kullanılamayacağını sadece o hikayeden parçalar görebileceğimizi söyledi. Cox, bunun nedeni olarak da o hikayeyi okuyan okuyucular için de izlerken onları şaşırtıcak bir şey sunmaları gerektiğini bu nedenle de hikayeyi sayfa sayfa uyarlayamayacaklarından bahsetti. Bana kalırsa Born Again hikayesi direkt uyarlamak için biraz fazla sert bir hikaye. Özellikle Karen Page’in o hikayedeki karakterizasyonu diziden çok uzak uyarlanılırsa  o kısımlara biraz rötuş çekilir.

Tatum, Gambit’in Çekileceğini Söyledi

Son dönemlerin belki de en talihsiz çizgi roman filmi Gambit’tir. Normalde geçen sene çıkması gereken film üç yıllık çaba ve istifa eden iki yönetmene rağmen çekimlerine hala başlayamadı. Ancak buna rağmen başrol oyuncusu Chaning Tatum’un yaptığı son açıklamalara göre filmin çekilme ihtimali çok yüksek. Tatum, yaptığı açıklamada ilk yapılan planların işe yaramadığı ancak Deadpool ve Logan’ın elde ettiği başarı Gambit filminin de tekrar başlamasını sağladığını söyledi. Filmin şimdilik bir yönetmeni olmasa da 20th Century Fox, bir yönetmen arayışında.

Bir Black Order Üyesi Belli Oldu

Çizgi romanlarda Thanos’un yanında duran Black Order örgütünün üyelerinden Ebony Maw’ı, Avengers filmlerinde kimin canlandıracağı belli oldu. Filmde, Ebony Maw’ı Tom Vaughan-Lawlor canlandıracak. Diğer Black Order üyeleri olan Corvus Glaive, Proxima Midnight ve Cull Obsidian’ı kimin canlandıracağı belli değil.

Deadpool’dan Hellboy’a

Deadpool filminin baş kötüsü Ajax’ı canlandıran aktör Ed Skrein’ın adı başka bir çizgi roman uyarlamasıyla anılıyor. Ed Skrein, şu sıralar yapımı devam eden Hellboy filminde bir B.R.P.D. karakterini canlandırması bekleniyor. Bahsettiğimiz karakter Ben Daimio. Ben Daimio çizgi romanlarda ona doğaüstü güçler veren jaguar ruhu tarafından kontrol ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda Hellboy’un ve B.R.P.D.’nin yaratıcısı Mike Mignola’nın bir B.R.P.D. filmini müjdelediğini düşünürsek bu rolün tek filmlik olmadığını da düşünebiliriz.

Flash’a Bir Aktris Daha Katıldı

Flash’ın bu sezon karşılaşacağı düşmanlardan biri olacak Amunet Black, yani Blacksmith’i oynayacak aktris belli oldu. Battlestar Galactica’da Starbuck karakterini canlandıran Katee Sackhoff dizide Blacksmith’i oynayacak. Bu karakteri dizinin bu sezonki beşinci bölümü olan Girls Night Out’a kadar göremeyeceğiz.

Jessica Jones Aktristi Legens of Tomorrow’da

Daha önce Jessica Jones’ta da Pam karakterini canlandıran  Susie Abromeit, Legends of Tomorrow’un yeni sezonunda Susan Palmer karakterini canlandıracak. Dizideki Ray Palmer’ın annesi olan Susan Palmer karakteri dizide ilk olarak Phone Home bölümünde görünecek. Phone Home bölümünde Ray Palmer’ın çocukluğuna da inileceği bölüm hakkında bilinenler arasında.

Yorumlar