Punisher Kendi Iron Man Zırhını Alıyor

Punisher’ın dizisini heyecanla beklediğimiz şu günlerde çizgi roman cephesinden de farklı bir haber geldi. Punisher, Legacy ile birlikte War Machine tarzı bir zırhla okuyucuların karşısına geçecek ama kesinlikle zırhı kullanma amacı James Rhodes’la aynı olmayacak. Kendi tarzı sürecek, yine kendisi gibi davranacak fakat bu sefer ultra teknolojik bir zırhla.

Bu kostüm The Punisher #218 sayısıyla birlikte karakter tarafından kullanılmaya başlanacak, zaten kostümü o sayının kapağıyla birlikte görme şansımız oldu. Yazarların söylediğine göre de “bu hikaye asla bir süper kahraman hikayesi olmayacak.”

Punisher’ın War Machine zırhını alma süreciyse şöyle anlatılacak. Bildiğiniz gibi asıl War Machine Thanos tarafından öldürülmüştü. Serinin yaratıcaları Matthew Rosenberg ve Guiu Vilonova’nın Newsarama’ya yaptıkları açıklamalara göre bu kullanılmayan zırh Nick Fury’nin radarına giriyor ve halledilmesi gereken düşmanlara sahip olan Fury de kimsenin soru sormadan adam öldürmekte Punisher’dan daha iyi olmadığını biliyor.

Son olarak da Rosenberg’ün seri hakkında söylediklerini sizlerle paylaşalım.

En başta Punisher’a Rhodes’un zırhını vermek çok yanlış geldi. Gerçekten inanılmaz yanlış bir fikirdi bu. Ta ki bunun aslında bir süper kahraman hikayesi olmadığını anlayana dek. Bu Punisher’ın War Machine zırhını alıp kahraman olacağı ve bizim bunu kutlayacağımız bir seri değil. Bu War Machine’in yanlış ellere geçince Punisher tarafından nasıl gölgede bırakılacağını anlatacağımız bir seri.   

Fikir bence pek de kötü değil. Fakat böyle fikirlerin sonu genelde başarıya ulaşmıyor, o yüzden çok umutlu da olmamak gerektiğini düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

Sizin Punisher’ın zırh giymesi konusundaki düşünceleriniz ne, sizce yanlış bir hamle mi, yoksa herhangi bir sorun yok mu?

Yorumlar