Çizgi Roman Filmlerindeki Ufak Detaylar

Tabii başlığı “çizgi roman filmlerinde görmediğiniz detaylar” olarak da atıp sizin adınıza da konuşabilir, bizim sizden daha iyi bir gözlemci olduğumuzu iddia edebilirdik ancak kimsenin dikkatini çekmemiş ufak detayları keşfetmişiz gibi davranmanın da bir lüzumu yok.

Reddit’i takip ediyor musunuz bilmiyorum ama içinde MovieDetails isminde, altkonu da diyebileceğimiz bir subreddit var. Burada kullanıcılar filmlerde buldukları, cidden gözden kaçabilecek detayları bulup sergiliyorlar. Biz de bunlar arasında eleme yapıp çizgi roman filmlerine odaklanarak birçok kişinin gözden kaçırdığı, küçük dokundurmaları toparlayalım dedik.

MovieDetails’e gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Detay 1

Iron Man 2 filminde Tony ve Pepper, Monaco’da bir fotoğraf çektiriyorlar birlikte. Bu fotoğraf çekimini de çok kısa bir süre içinde görüyoruz. The Avengers’ta, Loki, Avengers Tower’da Stark’la konuşurken, Tony kendisine bir içki alıyor ve tam orada, Iron Man 2’de çekilen o fotoğrafı çerçevelenmiş olarak görüyoruz.

Detay 2

The Avengers filminde Hawkeye, Tony’e “dar bir köşe bul” dediği anda, ekran Tony’e dönüyor ve çok küçük bir anda, sağ üst köşede, Jarvis çoktan bir hesaplama yapıp Tony’e yol haritası çiziyor. Buna ekstra değinme gereği bile duymuyorlar, Tony, o rotadan ilerliyor.

Detay 3

Batman Begins’in sonunda Batman, Jim Gordon’dan bir Joker iskambil kartı alıyor ve filmi bitiren şey de bu oluyor. Gözden kaçabilecek şey ise, kartı delil olarak olay yerinden alan polisin adı, J.Kerr. Yani bildiğimiz Joker’e bir isim göndermesi.

Detay 4

The Dark Knight’ın başlangıcında Joker’in giydiği maske, 1960lardaki Batman dizisindeki Joker’in tanıtıldığı ilk sahnede Cesar Romero’nun giydiği maskeyle aynı.

Detay 5

Guardians of the Galaxy Vol.2’da, filmin başında Ego’nun arabasını görüyoruz. Arabanın renk temasıyla, Peter Quill’in gemisi Milano’nun renk teması aynı.

Detay 6

Captain America The Winter Soldier filminde HYDRA, SHIELD ajanlarını tehdit edip kendi isteklerini yaptırmak için zorlayınca reddeden SHIELD ajanını, daha sonra Age of Ultron’da, Sokovia savaşında yer alırken görüyoruz. SHIELD’a sadakatinin karşılığını almış diyebiliriz.

Detay 7

Deadpool’da filmin sonunda Ajax tarafından yakalanan Vanessa, Wade’in eski ceketini giyiyor.

Detay 8

Killing Joke filminde Heath Ledger’ın Joker’ine bir gönderme bulunuyor.Detay 9

Çizgi romanların basımında CMYK renk baskısı kullanılıyor. Bu sırasıyla Cyan (Açık Mavi), Magenta, Yellow ve Black kelimelerinin kısaltılmışı. The Dark Knight’ta Bruce yanında modellerle gelirken hepsi bu 4 renkte giyinmiş.

Detay 10

The Winter Soldier’da filmin başındaki Lemurian Star sahnesinde Natasha, Cap’i yakaladığı gibi bir camdan atlayıp, camı kırarak içeri düşüyor. Buradaki detaysa, Nat, atlayacağı cama gelmeden hemen önce silahıyla ateş ediyor ki camı kırması kolay olsun. Silahla ateş edilme kısmını çok kısacık bir anda görüyoruz.

Detay 11

Thor: The Dark World’te, Thor Mjölnir’e dokunduğu anda, kırmızı pelerini büyülü bir şekilde anında ortaya çıkıyor. Her ne kadar Thor’un güçleri içinde bu olsa da ekranda sadece burada görüyoruz.

Detay 12

2002 yılındaki Spider-Man filmindeki şükran günü yemeğinde Peter, Green Goblin’in kostümünün renginde giyinmişken, Norman Osborn, Spider-Man’in kostümünün renginde giyinmiş.

Detay 13

Batman Returns filminde, Selina Kyle’ın yüzüne yansıyan gölge, Catwoman kimliğini önden gösteriyor.

Detay 14

The Incredible Hulk filmin sonundaki “Üniversitede olaylar” başlıklı canlı yayın haber, Iron Man 2’nin sonunda gözüküyor.

Detay 15

Guardians of the Galaxy serisinde bütün uzaylıların nasıl ingilizce konuşabildiğini merak ediyor musunuz? Aslında herkes kendi dilini konuşuyor ancak Guardians of the Galaxy Vol.1’de, Peter’ın bir çeviri implantına sahip olduğunu ufak bir yerde bize gösteriyorlar.

Detay 16

Lex Luthor, Batman v Superman’de bir sahnede “Ben çocukken, babamın yumruğundan ya da başka iğrençliklerden beni korumak için gökten gelen bir adam yoktu.” diyor. Ve Doomsday sahnesine ilerliyoruz daha sonra:

Detay 17

Bryan Singer’ın X-Men filmlerinin başındaki 20th Century Fox logosundaki X harfi, diğer logodan daha geç kararıyor.

Detay 18

Iron Man 2’de Tony ve Rhodes dövüşürken Natasha henüz gizli ajan konumunda ancak kavganın etkisiyle içgüdüsel olarak dövüş pozisyonu alıyor.

Detay 19

The Dark Knight’taki restorant sahnesinde Harvey Dent’in, herkesten farklı olarak 2 tane içkisi bulunuyor.

Detay 20

Justice League fragmanında Flash’ın üzerinde parlayan şimşekler, hareket ettiğinde çalışan ilk uzuvlarında yer alıyor. Boynunu çevirmesi, sağ dirseği , sol tarafı ve ayak bileklerinden başlıyor şimşekler.

Detay 21

Captain America Civil War’da kayıt yasasına tabi olup olmama konusunda Cap’in fikrini sorgulayan Rhodes ve Sam, Cap’in omzundaki iyi ve kötü melekler şeklinde resmediliyor. Kanuna karşı çıkmasını söyleyen kötü melek Sam ve kanuna uyması gerektiğini söyleyen iyi melek Rhodes.

Detay 22

Man of Steel’de ölen Zod’un cesedi kullanılarak oluşturulan Doomsday, Zod ile aynı yerde bir yara izine sahip.

Detay 23

Batman v Superman’de Flash’ı gösteren kamera kaydında Barry, dolaptan bir süt alıyor, tam o sırada soyguncuyu durduruyor, bu esnada aldığı süt düşmek üzereyken gelip tekrar yakalıyor.

Detay 24

Captain America Civil War’da filmin başındaki sahnedeki dövüşte Cap’in omzunda bir Avengers logosu var, ancak Sokovia anlaşmasını imzalamayı reddettikten sonraki sahnelerde Cap bu logoyu söküp atmış.

Detay 25

The Dark Knight’ta filmin başında Joker, banka müdürünün kullandığı tüfeği alıyor ve daha sonra bu tüfeği Bruce Wayne’in partisine getiriyor.

Detay 26

Avengers Age of Ultron’da, Hawkeye’ın çiftliğinde eski bir hedef tahtası. Tahtada sadece 12’den vurulmuş atışların izi var.

Detay 27

Guardians of the Galaxy Vol.1’de Peter’ın Orb’u çalmak için geldiği odada zeminde kozmik varlıklar olan Death, Eternity, Entropy ve Infinity şekillerinin tam ortasında 6 tane sonsuzluk taşının resmi var.

Detay 28

Batman v Superman’in sonunda insanlar Superman’in ölümü için yas tutuyor. Perry White ertesi günün gazetesini eline alıp kontrol ettiğinde bir alt başlık gözüküyor: “Batman Befriends Superman Near End” yani kabaca, “Batman filmin sonuna doğru Superman’le arkadaş oluyor” diyor.

Detay 29

Assault on Arkham animasyonunda Harley, Joker’in eski eşyalarının olduğu sandığı karıştırırken The Dark Knight’ta Heath Ledger’ın giydiği maskeyi de bir kenara atıyor.

Detay 30

Guardians of the Galaxy Vol.1’de Nova Corps askerlerinin logosu, Xandar’ın 3 güneşini simgeliyor.

Şimdilik bizden bu kadar. Sizin de gözünüze çarpan detaylar varsa, yorumlara bırakmaktan çekinmeyin!

Yorumlar