Haftalık Çizgi Roman Önerileri #7

Her pazar olduğu gibi bu pazarda sizlere bu hafta çıkan güncel sayılardan bahsedeceğim. Artık her hafta tam 5 sayıyı sizlere iyisiyle kötüsüyle tanıtacağım. Eğer bahsi geçen çizgi romanları nereden alacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki butondan öğrenebilirsiniz.


Bu Haftaki Çizgi Romanlarımız:
  • Runaways #1
  • Harley Quinn 25th Anniversary Special #1
  • Generations: Captain Marvel  #1
  • Realm #1
  • Weapon X #7

Runaways #1

Marvel ile Hulu ortak yapımı olan Runaways dizisinden önce çizgi roman serisi yayın hayatına başladı. İlk sayıyı görür görmez dizi çıkmadan önce ortam hazırlamaya ve diziyi daha büyük bir kitleye duyurmak amacıyla çıkmış olduğunu düşündüm. Bu ön yargı yüzünden okumaya başladığımda hiç bir beklentim yoktu. Ancak sayı beklediğimden çok daha güzel çıktı. Özellikle karakterleri bence başarılı bir şekilde tanıtmışlar. Çizimleri ise basit ve göz yormuyor. Hem ekibe ısınmak hem de diziye hazırlanmak için okuyabilirsiniz. 

Harley Quinn 25th Anniversary Special #1

Listemizin ikinci sırasında DC’nin Harley Quinn’in 25. yılına özel çıkarttığı 43 sayfadan oluşan bir sayı var. Sayının tek güzel ve özel yanının kapağı olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık 5 tane farklı kapak basıldı ve hepsi birbirinden güzel. Ancak sayının içeriği gerçekten boş. Anlamsız ve gereksiz bir sayı olduğunu düşünüyorum. Sayının ne çizimlerinin ne de hikayesinin özel bir yanı var. Tamamen zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.

Generations: Captain Marvel #1

Daha önceki haftalık önerilerimde Generations Hulk ve Jean Grey’den bahsetmiştim. Bu hafta ise sıra Captain Marvel sayısında. 32 sayfadan oluşan sayı Captain Marvel ile Captain Mar-Vell’in bir araya gelmesini anlatıyor. Diğer Generations sayılarına nazaran karakterlerin aralarındaki ilişki biraz daha basitleştirilmiş. Bu yüzden daha akıcı bir sayı olduğunu düşünüyorum. Kapak çizimi çok hoşuma gitmese de diğer çizimlerde her hangi bir sıkıntı yok. Okumanızı öneririm.

Realm#1

Listemizin bu haftaki Marvel ve DC dışındaki yayıncılardan çıkan sayısı Realm #1. Image’in yayınladığı sayı 30 sayfadan oluşuyor. Bu hafta en beğendiğim sayı bu oldu. Hem karanlık havası hem de konusu gerçekten güzel. Marvel ve DC gibi yayınlardan arada uzaklaşıp farklı sularda yüzmeye bence her okuyucunun ihtiyacı var. Bu sayıda bu iş için ideal. Aksiyonu da diyaloglarıda yerinde. Okumanızı hatta koleksiyonunuza koymanızı öneririm. 

Weapon X #7

Serinin bir önceki sayıyla beraber Hulk crossoverı sonlanmış oldu. Aslında Weapon X projesi de durdurulmuş oldu ancak hala ortada başı boş dolaşan ve ortalığı yakıp yıkan bir Batch-H var. Sayının konusu da tam olarak bu. Ekip Batch-H’ı bulmak için yola çıkıyor. Hulk’ın ekipten ayrılması sayıya hiç bir eksiklik katmadı. Önceki sayılarla aynı seviyede ilerliyor Weapon X serisi. Ayrıca ilerleyen sayılarda Türk çizerimiz Yıldıray Çınar seriyi çizecek. Takip edilmesi gerekn bir seri olduğunu düşünüyorum.
Bu haftaki öneri yazımızın da sonuna geldik. Harley Quinn sayısı dışında diğer 4 sayıyı okumanızı öneririm. Bir başka yazıda daha görüşmek dileğiyle, hoşçakalın… 
Yorumlar