Inhumans’ın ilk hasılat rakamları net bir başarısızlık

Film olarak yılan hikayesine dönen, daha sonra IMAX ile ortaklıkla televizyon dizisine çevrilen Inhumans için sizin heyecan seviyeniz ve beklentileriniz nasıl bilmiyorum. Benim baya bi’ düşük. Vizyona gireli neredeyse 1 hafta olacak daha gitmedim. Gitmeyi de düşünmüyorum açıkçası.

CW dizisini andıran kıyafetleri, efektleri ve fragmandan anladığım kadarıyla -Maximus hariç- kötü oyuncu seçimleriyle pek sinemaya gitmeye değecek gibi değil. Dizinin toplam 84 dakikalık ilk iki bölümü dünya çapında 676 IMAX salonlu sinemada gösterildi, sezonun geri kalanı Agents of SHIELD’ın da yayınlandığı ABC kanalında 29 Eylül’de seyirciyle buluşacak.
Rakamlara gelecek olursak Rotten Tomatoes’de Marvel’s Inhumans şu an %0’lık gibi dev bi’ başarısızlığa sahip. %0! Gişe rakamları da bundan çok farklı değil. İlk iki günün sonunda dünya çapında 2.6 milyon dolar elde edebildi. Bunun 1.5 milyonu Kuzey Amerika’dan geliyor.
Ayrıca açılış haftasında vizyonda olan 15 film arasından 15. olma başarısızlığını da başardı. Sinemaya gitmek için elle tutulur bir sebep yok ortada.
Yorumlar