Johnny ve Ben Ailenin Kalanının İzini Sürüyor

“Dördün kaderi” etiketiyle gelecek olan Marvel Two-In-One yani bizim çevirebileceğimiz şekliyle Marvel İkisi Bir Arada dergisi çok yakında bizlerle buluşacak. Dergide Johnny Storm ve Ben Grimm’in birlikteliği yer alacak ve Johnny’nin ailenin kalanının gittiğine inanmaması konu alınacak. Tabii işin içinde bir de Doctor Doom var ki o da Richard’ın dönüşünün sırrını tutuyor.

Yazar Chip Zadarsky, Newsarama’ya belirli açıklanalarda bulundu biz de bazı kesitleri sizlere aktaracağız.

Derginin adı uzun süredir görmediğimiz türden (70lerden) ve bu yüzden onun Legacy(Miras) olayı altında çıkacak olması güzel. Ama bunun da ötesinde, iki harika Marvel karakterine ev bulmuş oluyoruz. Bu onların tekrar takım oluşu ve bu harika hissettiriyor.

Ailenin kalanı hakkındaysa,

Hikayede Johnny ve Ben onlara ne olduğu gizemine bodoslama dalıyorlar. Dünya Reed’in, Sue’nun ve çocukların öldüğünü varsayıyor fakat Johnny bunu kabul etmiyor. Yani onlara ne olduğu hakkında bir yolculuğa çıkıyoruz. 

Doctor Doom hakkındaki soruya,

Doğrusu Johnny ve Ben bunu bilmiyor ama aileye ne olduğu hakkında sorunun cevabını Doom tutmakta. Doom’u yazmaksa inanılmaz zevkli. Şu an en sevdiğim Marvel çizgi romanın Infamous Iron Man bu yüzden onunla oynayabilmek bana keyif veriyor.

Başka FF karakteri olup olmayacağı konusunda,

Kesinlikle olacak, spoiler vermek istemiyorum ama Fantastic Four karakterleri bu hikayede çok yoğun bir şekilde yer alacaklar.

Zdarsky son olarak da bu hikayede Johnny ve Ben’in Fantastic Four’un her zaman yaptığı şeyi yapacağını söylemiş: Yeni dünyalar keşfedip ölmemeye çalışacaklar. Eh biz ona güveniyoruz ve ilk sayı için sabırsızlanıyoruz.

Yorumlar