Pazar Kahvesi #80

Pazar Kahvesi (4-10 Eylül)

Lance Hunter Dönebilir

Aktör Nick Blood’ın canlandırdığı Lance Hunter karakteri 5.sezon ile birlikte Agents of SHIELD’a geri dönüyor. Daha önce Mockingbird karakteriyle birlikte Most Wanted isimli bir dizisi çıkması beklenen Lance Hunter, o dizinin iptaline rağmen Agents of SHIELD’a dönememişti. Şimdi ise 5.sezon ile birlikte tekrar dizide yer alacak.

Mouse Guard’a Yönetmen Bulundu

Fox’un çıkaracağı Mouse Guard filmi için, Maze Runner üçlemesini yöneten Wes Ball ile anlaşıldı. David Petersen’in kaleminden çıkma Mouse Guard çizgi romanının uyarlama hakkını alan Fox, film için çalışmalara başladı. Wes Ball’un yöneteceği filmin, sıradaki Batman filmini yönetecek Matt Reeves prodüktörlüğünü üstlenecek.

Titans’ta Dave&Hawk Hazır

Eğer iyi bir çizgi roman okuyucusuysanız Dove&Hawk ikilisini duymuşsunuzdur. Bu ikili zamanında Teen Titans ve Titan West’te de yer alan, suçla savaşan bir ikili iken, DC’nin bir hikayesi sonrası birden suçun diğer tarafında savaşmaya başlamışlardı. Bu dizide ise muhtemelen ekibin düşmanı olarak boy gösterecekler.  Hawk’ı oynayacak aktör Smallville izleyenler için hiç de yabancı bir isim değil. Smallville’nin Aquaman’i Alan Ritchinson, burada Hawk’ı canlandıracak Minka Kelly ise Dove’u canlandıracak. Eğer her şey istendiği gibi giderse muhtemelen Dove&Hawk ikilisine ait ayrı bir dizi daha görebiliriz.

X-Force İçin Düğmeye Basıldı

Fox cephesinde, DCEU ve MCU’nun aksine, çıkacak filmler çoğunlukla belirsiz oluyor. Fox daha önce birkaç X-Men filminin çıkaracağını duyurmuştu. Bunlardan birinin X-Force olması da gündemdeydi ama net bir şey yoktu. Bu hafta Fox o düğmeye bastı ve X-Force için çalışmalar başlandı. Fox, daha önce 2013 yılında film için Jeff Wadlow ve Joe Carnahan ikilisini tutmuştu. Ancak daha sonrasında proje durdurulmuştu. Şimdi ise projeyi yazıp yönetmesi için Drew Goddard projenin başına getirildi. Goddard daha önce Cloverfield, The Martian filmlerini ve Daredevil’in 1.sezon senaryosunu yazmıştı. Bunlara ek olarak Cabin in the Woods filmini yönetmiş ve Sony’nin iptal olan Sinister Six projesinde de yer almıştı. Filmde Deadpool ve Cable ikilisinin yer alması bekleniyor.

Supergirl’ün Gençliği Değişti

Geçtiğimiz iki sezon boyunca Supergirl’ün küçüklüğünü Malina Weissman’ın canlandırdığını görmüştük. Ancak bu durum üçüncü sezon ile birlikte değişecek. Bundan sonra Kara’nın küçüklüğünü Izabela Vidovic canlandıracak. Vidovic’i ilk olarak üçüncü sezonun altıncı bölümü olan Midvale’de izleyebileceğiz.

Sheena Film Oluyor

Çizgi roman tarihinin ilk kadın süper kahramanı Sheena’nın film uyarlaması gelecek. 1937 yılında kendi serisine kavuşan Sheena, Superman ve Batman ortaya çıkmadan önce de kendi serisine sahipti. Will Eisner ve Jerry Iger’in elinden çıkma karakter, ormanda yetişen yetim bir kızın hikayesini anlatıyor.

Bu film Sheena’nın ilk uyarlaması sayılmaz. Kendisinin daha önce iki kez dizisi çıkmıştı ve 1984 yapımı bir filmi de var. Sheena, Queen of the Jungle filminin prodüksiyon çalışmalarının 2018 yazında başlaması bekleniyor.

Locke&Key Kadrosu Büyüyor

Hulu’nun Locke&Key dizisi için oyuncu arayışları başladı. Daha önce oyuncu kadrosu bir iki isim katan dizi, şimdi de Kinsey karakteri için bir isim buldu. Bu sene vizyona girecek IT filminde oynayacak aktris Megan Charpantier, dizide Kinsey’i canlandıracak. Dizinin ilk bölümünü IT filmini yöneten Andy Muschietti yönetecek. Muhtemelen oyuncu tercihinin bu şekilde yapılmasının nedenlerinden biri de bu.

Shazam İçin İki İsim

Shazam! filminin çekimlerine 2018’de başlaması ve filmin 2019’da vizyona girmesi bekleniyor. Filmin çekimlerinin önümüzdeki sene olması filmin baş rolünü bulmak için için Warner Bros’u harekete geçirtti. Black Adam’ı Dwayne Johnson’ın oynayacağı filmde Shazam için tam iki ihtimal var. Bunlardan biri tıpkı Dwayne Johnson gibi WWE geçmişi olan John Cena, diğeri ise No Tomorrow ve Galavant gibi komedi dizilerinde başrol oynayan Joshua Sasse. Rolü kimin alacağı henüz net değil ama iki aktöründe komedi türünde tecrübesi olması dikkat çekiyor.

Yorumlar