Pazar Kahvesi #81

Pazar Kahvesi (11-17 Eylül)

Sandman Geliyor

Evet, doğru duydunuz Sandman geliyor ama muhtemelen ilk aklınıza gelen Sandman değil. Bizim bahsettiğimiz Neil Gaiman’ın Sandman’i değil. JSA üyesi olan Wesley Dodds’tan bahsediyoruz biz. Marc Guggenheim’ın Twitter’dan duyurduğu bu habere göre, Arrow, Flash ve Supergirl ile olacak ortak bölümlerde Wesley Dodds’u yani Sandman’i göreceğiz. Dodds’u kimin canlandıracağı henüz belli değil.

Painkiller Jane’in Senaristi Belli Oldu

Jessica Chastain’in başrol olacağı Painkiller Jane filmi ile ilgili yeni bir gelişme belirlendi. Joe Quesada ve Jimmy Palmiotti ‘nin yazıp çizdiği serinin uyarlamasında senaryoyu daha önce Costantine filminin de senaryosunu yazan Christine Boylan yazacak.

Nightwing’e ve Justice League’e Yeni Yazar Çizer Ekibi

Yazar ve çizer Bryan Hitch’in Justice League’i bırakmasının üstüne seriyi üstlenecek ikili belli oldu. Aralık ayında çıkacak 34.sayıyı yeni ekip yazıp çizecek. Daha önce Justice League Task Force serisini de yazan Christopher Priest seriyi yazacak ve Pete Woods da ona çizimleriyle eşlik edecek.

Bir başka yazar ve çizer ekibi değişikliği de Nightwing serisinde oldu. Yine Aralık ayında gerçekleşecek bu değişiklikte seriyi Sam Humphries ve Bernard Chang ikilisi yazıp çizecek. Seriyi 35.sayısıyla üstlenecek ikilinin yazacağı ilk hikayenin ismi de The Untouchable olacak.

Krypton’da Adam Strange Sesleri

DC’nin çıkmayı bekleyen bir başka dizisi olan Krypton’da çizgi roman severler için oldukça tanıdık olan bir karakteri göreceğiz. Adam Strange’i. Kendini Krypton’da bulan bu dünyalı adamı, dizide Shaun Sipos, canlandıracak. Shaun Sipos’un en bilinen işi Melrose Place dizisi. Adam Strange biz çizgi roman severlerin dizide tanıdık olarak göreceği tek karakter değil. Dizide Hawkwoman, Doomsday ve Brianac’ı da göreceğiz.

Hellboy’un Vizyon Tarihi Netleşti

Son dönemde en çok haberi çıkan çizgi roman filmi olan Hellboy’dan yine gelişme var. Bu hafta dizinin hem vizyon tarihi kesinleşti hem de aktör David Harbour’un, Hellboy olarak ilk kez görseli yayınlandı. Görseli zaten yukarıda görebiliyorsunuz. Vizyon tarihi ise bize 2018 içerisinde olacağı söylenmişti ancak stüdyo vizyon tarihini bu hafta içerisinde 11 Ocak 2019 olarak duyurdu.

The Gifted’a Çizgi Roman Sayfalarından Bir Karakter Geldi

Fox’un The Gifted dizisine bir aktör daha katıldı. Macgyver dizisinin başrollerinden Jermaine Rivers, The Gifted’ın oyuncu kadrosuna katıldı. Rivers’ın oynayacağı karakter, 2002 yılında The Morlocks adında bir mini seride yer alan The Shatter karakteri. The Morlocks serisini Geoff Johns yazıp Shawn Martinbrough çizmişti. The Shatter karakteri diziye ikinci bölümüyle birlikte dahil olacak.

Wonder Woman 2 İçin Senarist Belirlendi

Wonder Woman 2’nin senaryosunu yazacak kişi belli oldu. Bu kişi Cehennem Melekleri ve Doom gibi filmlerin de senaryosunu yazan Dave Callaham. Callaham, filmin yönetmeni Patty Jenkins ile DCEU’nun başındaki isim Geoff Johns’un yazacağı bir taslak üzerinden filmin senaryosunu yazacak.

Strangers In Paradise Film Oluyor

Terry Moore imzalı Strangers in Paradise çizgi romanı film olacak. Terry Moore proje için, filmi yazıp yönetecek Angela Robinson ile çalışıyor. Angela Robinson bu filmi yönetmek için tam 10 yıldır uğraştığını söylüyor. 1993 yılından 2007’e kadar yayınlanan Strangers in Paradise’ın tam 107 sayısı çıkmıştı. Filmi için ise henüz ortada bir stüdyo yok.

Agents of S.H.I.E.L.D.’i Coulson Yönetecek

Ajan Coulson, olarak tanıdığımız Clark Gregg, oynadığı dizide bu sezon için bir bölümü yönetecek. Bu Clark Gregg’in ilk yönetmenlik deneyimi değil kendisi 2008’de Choke, 2014’de ise Trust Me filmlerini yönetmişti. Gregg’in hangi bölümü yöneteceği ise henüz kesin değil ama bölümün çekimlerine bu hafta içerisinde başlanacak.

Batman ve TMNT’nin Yeni Hikayesinde Düşman Bane

2015 yılında IDW ve DC bir araya gelerek Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles isimli 6 sayılık bir çizgi roman çıkartmıştı. Bu çizgi roman büyük ilgi görmüştü. Şimdi ise iki firma tekrar bir araya gelip bu serinin devamı niteliğinde ikinci bir seri çıkartmak niyetinde. Bu ikinci çıkacak seri de altı sayı sürecek ve bu sefer karakterlerimizin başını Bane ağrıtacak. Hikaye, Donatello ile Bane’in birbirlerinin evrenine ışınlanmasıyla başlayacak.

Locke&Key Duncan’ını da Buldu

Geçtiğimiz haftalarda oyuncu kadrosu adım adım belli olan Locke&Key’e bir aktör daha katıldı. Harry’s Law dizisinde de oynayan aktör Nate Corddry, dizide Duncan Locke’u canlandıracak.  Duncan Locke karakteri Frances O’Connor’un oynayacağı Nina karakterinin üvey kardeşi olacak.

Patty’nin Wonder Woman 2’den Alacağı Ücret Belli Oldu 

İlk filmin aldığı olumlu yorumlarla birlikte ikinci filmdeki yerini kesinleştiren Patty Jenkins, daha önce de ilk film için aldığı para ile gündeme gelmişti. Jenkins, filmden bir erkek yönetmenin aldığı kadar alamadığını söylemiş ve ikinci film için stüdyodan buna göre bir teklif beklediğini söylemişti. Stüdyo, Jenkins’e ilk film için 1 Milyon$ almıştı. Şimdi ise ikinci film için WB ile 7 ila 9 Milyon$ arası bir bedele anlaştı. Aradaki iki milyonluk farkın neden olduğunu ise bilemiyoruz.

Yeni Stan Lee, Leonardo DiCaprio Olabilir

Henüz ortada bir Stan Lee filmi yok ancak Stan Lee’nin aklında şimdiden böyle bir film olursa onu kimin oynayacağına dair bir isim var. Bu isim de Leonardo DiCaprio’dan başkası değil.  Üstelik Stan Lee bunu çoktan DiCaprio ile konuşmuş. DiCaprio ile zaten komşuluğu olan Stan Lee geçtiğimiz aylarda DiCaprio’nun senin filminin çıkması güzel olurdu demesi üstüne olası bir filmde aklındaki ismin kendisi olduğunu söylemiş DiCaprio’ya. Stan Lee, DiCaprio’nun fikre sıcak baktığını iddiaa ediyor.

Ragnarok’ta Hedef 100 Milyon

Vizyon tarihi adım adım yaklaşan Thor:Ragnarok için stüdyonun tahmini yayınlandı. Stüdyo Thor:Ragnarok’tan vizyona girdiği hafta sonu 100 Milyon$ hasılat elde etmesini bekliyor. 2011 yılında vizyona giren Thor üçlemesinin ilk filmi 65.7 Milyon$ ile açılışı yapmış ve toplamda 449.3 Milyon$ hasılat elde etmişti. Üçlemenin ikinci filmi Thor:Dark World ise açılışı 85.7 Milyon$ ile yapmış ve toplamda 644.5 Milyon$ ile kapatmıştı.

The Boys Kanal Değiştirdi

Garth Ennis ve Darick Robertson’un kaleminden çıkma The Boys çizgi romanının dizi uyarlaması yapılacağı geçtiğimiz sene duyurulmuştu. Ancak duyurulmasından sonra proje hakkında pek ses seda duyamamıştık. Seth Rogen ve Evan Goldberg’in yapımcılığını üstlendiği.  Pilot bölüm senaryosu yazılan The Boys’un Cinemax’ta çıkması bekleniyordu ama proje Amazon’a kaydırıldı.

Len Wein Öldü

Len Wein’in ismini bugüne kadar duymamış olabilirsiniz ama yarattığı karakterleri duyduğunuza eminim. Wolverine, Swamp Thing, Nightcrawler, Storm, Colossus ve daha pek çok karakter.. 1948 doğumlu Len Wein çizgi roman kariyerine 1968 yılında Teen Titans’ın 18.sayısıyla başladı. Çizgi roman kariyeri boyunca, X-Men, Justice League of America, The Incredible Hulk, Amazing Spider-Man, Thor, Iron-Man ve Fantastic Four gibi önemli serilerde çalıştı. 1974 yılında Marvel’ın baş editörü de olan Len Wein DC’de de bazı serilerde editörlük yapmıştı. Len Wein 69 yaşında vefat etti.
 

Yorumlar