”X-Men ve F4 hakları illa bir gün Marvel’a dönecek”

Stan Lee diyor bunu. Yaşayan efsane bütün Marvel hayranlarına dokuz kelimelik cümlesiyle umut aşılıyor. Gerçi umuda çok da ihtiyaç yok, MCU cephesinde işler yolunda, solo filmler tıkırında, keyifler yerinde, ve tabii ki Marvel’ın gövde gösterisi Infinity War yolda.

Parmaklarım tuşlara basmak istemiyor ancak Stan Lee gençlik günlerinden bir hayli uzaklaştı artık. Bu yüzden mi bilinmez, Avengers 4’e kadar olan bütün cameo sahnelerinin çekimlerini yakın zamanda gerçekleştirdi. Bir de yukarıdaki açıklamayı yaptı;

Er ya da geç, bütün karakterlerin haklarını geri alacaklar. Üzerinde çalışıyorlar, bir yandan da X-Men filmleri çıkmaya devam ediyor. Endişe yapmaya gerek yok. Önünüzdeki birkaç yıl içinde Marvel kahramanları boş zamanlarınızı fazlasıyla meşgul edecek.

Evet, Marvel’ın FOX’tan hakları geri alacağı umudunu şahsen ben de sürdürüyorum ama bu konuda da bi’ beklentim yok. Çünkü Kevin Feige açık şekilde bu yönde bir çalışmalarının olmadığını her sorduklarında dile getiriyor. Tony Stark ve Reed Richards’ı belki de yanlarında Stephen Strange ile birlikte, Peter Parker ve Johnny Storm’u takılırken, hatta Avengers ve X-Men’i karşı karşıya görmeyi kim istemez?

Yorumlar