Önümüzdeki 3 büyük MCU filminde 3 tane Hulk filmi izleyeceğiz

Önce önümüzdeki 3 büyük MCU filmini bi’ netleştirelim. İlki Infinity War’dan önce Marvel evrenine en büyük etkiyi yapacak olan Thor: Ragnarok! Film zaten solo Hulk filmi yapılamadığından ikonik Planet Hulk hikayesini anlatmak için en iyi yöntem. Age of Ultron’un sonunda ortalıktan kaybolan Bruce Banner, Loki tarafından Sakaar adlı gezegene gönderilmiş, orada gladyatör arenasında önüne geleni doğduna pişman etmekte. Bir gün karşısına eski dostu Odin oğlu Thor çıkar ve olaylar gelişir.

Devamında Infinity War var. Mayıs 2018. Bruce Banner tekrar Dünya’da. Karşılarında Thanos tehdidi var. Daha sonra 2019’daki Avengers 4 ile evren, bugün izlediğimiz son hâlinden çok farklı bir hâl alır.

Ragnarok’un içinde Planet Hulk var dedik. Diğer Avengers filmleri Planet Hulk gibi direkt çizgi roman uyarlaması yapmayacak olsa da iki film de küçük çaplı birer Hulk filmi. Mark Ruffalo şöyle diyor;

Bir Kevin Feige bana “Eğer Hulk solo filmi yapsaydık nasıl bir şey olurdu?” diye sordu. Ben de giriş-gelişme-sonuç olacak şekilde kafamdaki planları anlattım. Cevap olarak da; “Bayıldım. Neden bunları Thor 3, Avengers 3 ve Avengers 4’te olacak şekilde 3 filmde anlatmıyoruz?” dedi. Demem o ki Ragnarok, Hulk’ın yeni hikayesinin giriş kısmını oluşturuyor. 

Yorumlar