Haftalık Çizgi Roman Önerileri #8

Haftanın yeni çıkan sayılarıyla ‘Haftalık Çizgi Roman Önerileri’ serimiz tam gaz devam ediyor. Bu haftada sizlere yeni çıkan 5 çizgi romandan bahsedeceğim. İyi okumalar!

Bu Haftaki Çizgi Romanlarımız:

  • Batman: White Knight
  • Batman: Red Death
  • Batman #32
  • Venom #155 Legacy: Lethal Protector Part 1
  • Jessica Jones #13 Legacy: Return of the Purple Man

Batman White Knight

batman white knight #1 cover ile ilgili görsel sonucu

Batman: White Knight beklentimin yüksek olduğu ve merakla beklediğim bir seriydi. 31 sayfalık ilk sayısı çarşamba günü yayınlandı. Çizgi romanı okuduktan sonra beklediğime değdiğini anladım. Gerek konusu gerek çizimleri olsun beni tatmin etmeyi başardı. Olaylar Joker’in kahraman olduğu bir evrende geçiyor. İlk sayıda da zaten Joker’in nasıl kahraman olduğu anlatılıyor. Hepinize okumanızı tavsiye ediyorum.

Batman: Red Death

batman red death  #1 cover ile ilgili görsel sonucu
Red Death karakteri ilk duyurulduğunda sitede haberini yapmıştık. Dark Nights Metal hikayesinin ilk sayısından da daha önceki öneri yazımda bahsetmiştim. Şimdi ise sıra Red Death’te. Metal’in Tie-In’i yani yan hikayesi olarak yayınlanan sayıda, Red Death karakterinin orijini anlatılıyor. Açıkçası sayı bana biraz fazla basit geldi. Ben daha farklı tarzda ve daha yaratıcı bir hikaye bekliyordum. Ancak çizgi roman beklediğim gibi çıkmadı. Gene de eğer Metal serisini takip ediyorsanız okumanız gereken bir sayı. 

Batman #32

batman rebirth#32 cover ile ilgili görsel sonucu
War of the Jokes and Riddles hikayesi Batman’in 32. sayısıyla son buluyor. Sayıyı açıkçası ben çok beğenmedim. Saçma ve manasız birkaç kısmı var ve kolay tahmin edilebilir bir son olduğunu düşünüyorum. Hikayenin çizimlerine başından beri bir türlü ısınamadım. Riddler ve Joker heykel gibi duruyor ve bence okurken hikayenin bütün ritmini bozuyor. Ayrıca sayının sonlarına doğru sinirlerimi bozan bir olay gerçekleşiyor. 

Venom #155 Legacy: Lethal Protector Part 1

Venom #155 Legacy: Lethal Protector Part 1 cover ile ilgili görsel sonucu
Marvel bence bir iki seri dışında çok kötü ilerliyordu. Bu kötü gidişata Legacy ile dur diyeceklerini düşünmüştüm. Yanılmışım. Legacy ile beraber serilerde yeni hikayelere başlandı. Venom’da hikayesini merak ettiğim ve başlayacağım yeni serilerden biriydi. Maalesef çizgi romanı hiç beğenmedim. Venom’un kahraman olmaya karar vermesini anlatan sayının sadece çizimlerini beğendim. Okumanızı tavsiye etmiyorum. 

Jessica Jones #13 Legacy: Return of the Purple Man

Jessica Jones #13 Legacy: Return of the Purple Man ile ilgili görsel sonucu
Venom’un yanı sıra Jessica Jones da Legacy sayesinde başlayacağım bir diğer seriydi. Ancak bu sayı da beni hayal kırıklığına uğrattı maalesef. Kilgrave’in geri dönüşünü anlatan sayı aynı Venom’da olduğu gibi sadece çizimleri ve ilk birkaç sayfası beğenimi kazandı o kadar. Legacy benim için kötü başladı. Bu sayıyı da okumanızı önermiyorum…
Sizlere bu haftaki önerilerim Batman: White Knight ve Red Death. Önümüzdeki hafta bambaşka çizgi romanlarla görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.
Yorumlar