İnceleme: Arrow S06E01 – “Fallout”

Bölümün Konusu:

Adada yaşanılanları atlatmaya çalışan ekip aynı zamanda görevlerine de geri dönmüştür, şehre yapılan füze saldırısını engelledikten sonra, işin arkasında Black Siren ve bir grup paralı askerin olduğunu öğrenen ekip bir sonra ki saldırıdan önce onları engellemeye çalışmaktadır, Oliver ise oğlu ile bağ kurabilmenin yollarını aramaktadır.

Artıları

  • Giriş sahnesi dövüşü geçen sezon gibi bizlere enfes bir aksiyon sahnesi sunuyor. Bu sahnelerde ekibin adada yaşanılanların hala etkisinden kurtulamamış olduğunu görüyoruz. Oliver’ın agresif ve sert dövüşmesi ise dövüş sahnelerini daha cazip kılıyor.
  • Adada yaşanılanların bir bölüme sığdırılmaması ve açılışa bu kadar dramatik sahne koymayıp diğer bölümlere yaymaları yerinde olmuş, bildiğiniz gibi flashback sahneleri bittiği için dizi ilerleyen bölümlerde  her karakteri ayrı bir şekilde vererek devam edecek.Hatırlasanız Flash 2. sezon açılışında da böyle yapmış, Ronnie’ın ölümünü böyle izlettirmişti.
  • Faus’un sorgu odasını gazozla birlikte havaya uçurması!
  • Wild Dog’un yeni kostümü her ne kadar Vigilante’yi andırsa da gayet havalı durmuş.
  • Rene’in karakter gelişimi ve diğerleri ile olan diyalogları diziye eğlence katan detaylardan birisi olmuş.
  • Raisa’nın geri dönüşü, bu sezon sadece Oliver ile William arasında değil diğer konularda da akıl hocalığı yapacak.

Eksileri

  • Havaya uçan adada herkesin bir uçağın içine sığınması ve Felicty ile Diggle’ın patlamadan sağ kurtulması.
  • Oliver ve Felicty yalnız kalsın diye ekibin çöpçatanlık çabaları biraz zorlama durmuş.
  • Oliver’ın kimliğinin açığa çıkması. Bu olay sürekli işlense de ilerleyen bölümlerde Oliver ve ekibe büyük zorluklar çıkaracağa benziyor, belki geçmişte de aynı haberleri örnek gösterip işin içinden sıyrılmayı deneyebilir ancak şüpheli gözler her daim üzerinde olacak.
  • Thea’nın adadan kurtulması, şu an adadan nasıl kurtuldular onu bilmiyoruz ama Thea’nın bu süreçte o kadar yaralanmışken  ölmemesi ileride Roy’un geleceğine dair bir işaret olabilir.

Bölüm Reytingi

Geçen sezon 1.4 milyon izleyici ile beşinci sezon açılışını yapan Arrow, bu sezonu 1.57 milyon izleyici ile açtı. En iyi açılış yapan diğer CW dizilerine kıyasla üçüncü sırada yer alıyor.

GÖRÜŞ

Beşinci sezondaki performansını düşürmeden devam eden dizi bize bol aksiyonlu sahneler sunmaya devam ediyor, sezonun büyük kötüsünü göremesek de adada ne olduğunu, Laurel’ın kiminle çalıştığı ve Oliver’ın kimliğinin açığa çıkması ilerleyen bölümlere dair aklımızda soru işaretleri oluşturdu, Arrow diğer CW dizilerine göre yerinde bir açılış yaptı..

7.1

HARİKA

Yorumlar