Wolverine Sahalara Geri Dönüyor!

wolverine returns from ile ilgili görsel sonucu
Bu yazı Marvel: Legacy #1 ve Death of Wolverine çizgi romanlarıyla ilgili SPOİLER içermektedir.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Legacy sayısı ile Wolverine’in Marvel evrenine döneceği kesinleşmiş oldu. Wolverine’i tam 4 yıldır çizgi romanlarda görmediğimizi düşünürsek, gerçekten sevindirici bir haber. İyi, tamam, döndü… Ama nasıl? Gelin beraber bakalım.

death of wolverine ile ilgili görsel sonucu

Wolverine’i son görüşümüz ‘Death of Wolverine’ serisinin son sayısıydı. Kendisi iyileşme faktörünü kaybetmiş ve Adamantium kaplı bir şekilde ölüme terk edilmişti. Legacy’nin ilk sayısında ise, Jean Grey Canada’ya geldiğinde -Wolverine’in kalıbının olduğu- ortadan ikiye bölünmüş adamantiumu bulur.

legacy wolverine returns adamantium ile ilgili görsel sonucu
Tekrar Hoşgeldin. Seni özledik.

Ayrıca Wolverine eli boş dönmedi, Zihin Taşı’nı da beraberinde getirdi. Sayının ilerleyen kısımlarında, karakterin sandıktan taşı sanki çok normal bir durummuş gibi çıkarışını görüyoruz. Zihin kontrolünün Wolverine’in tarzına çok benzemediği düşünülürse Zihin Taşı’nı ne için kullanacağı büyük bir merak konusu. Sizin düşünceleriniz neler, karakterin dönüşünden memnun musunuz, yoksa ölenlerin dirilmesi mantığına karşı mısınız? Yorumlara yazabilirsiniz…

Yorumlar