Man of Steel 2’nin senaryosu hazır değil ama gönüllerde Brainiac var

Man of Steel 2’nin prodüksiyona başlama zamanı Batman v Superman’in çıktığı sıralara tekabül ediyor, hatrı sayılır bir süre yani. Daha yönetmen kesinleşmediği gibi, ortada senaryo da yok. Yani belki de en önemli şey olan baş düşmanın hangi karakter olacağı belirsiz.

Yönetmen demişken en büyük aday Kick-Ass ve X-Men: First Class’ın yönetmeni Matthew Vaughn, ama ortada netlik yok. Yapımcılardan Charles Roven’ın dediğine göre senaryo hazır değil, vizyon tarihi yakın değil, ama hikaye konusunda belli fikirler var. Henry Cavill’ın gönlüne ise Brainiac sahip. Çizgi romanlarda General Zod’un birçok kez farklı yollarla geri döndüğünü söyleyen Cavill, Brainiac’ın da harika bir baş kötü olduğunu söyleyip, beyaz perdede görmek istediğini ekledi.

Tabii bu konuda en büyük sıkıntı Superman solo filminde muhtemelen dünya kurtarılacağı için Justice League’e ne oluyor da olaylara karışmıyor? Justice League artık kurulduğu için bundan sonraki solo filmlerde bu problemin bir çözümü bulunmalı. Aynısı Marvel için de geçerli, ama son zamanlarda gerek geçmişte geçecek Captain Marvel filmi, gerek Wakanda’da izole edilmiş Black Panther filmi, gerek küçük pencereye sahip Ant-Man filmiyle Thor 2, Captain America 2 ve Iron Man 3’te yaşanan problemler aşılmıştı. Bu durum DCEU’da Wonder Woman 2’nin geçmişte geçecek olması, Aquaman’in Atlantis ağırlıklı olması ve The Flash’ın Flashpoint hikayesini anlatarak bir nevi Justice League filmi olmasıyla toparlanıyor. Cyborg solo filmi ne halta yarayacak ondan hâlâ emin değilim. Ayrıca Green Lantern Corps filmi de uzayda geçecek.

Man of Steel 2, yönetmen ve senaryo sorunları bir yana, bu probleme bir çözüm bulmalı.

Yorumlar