Marvel Sinematik Evreni adına 3 ÇOK ÖNEMLİ haber

Dün Vanity Fair dergisinin yayınladığı kapak fotoğraflarıyla Infinity War’un tanıtım süreci resmen başlamış bulunuyor. Russo biraderler de Instagram hesaplarından muhtemelen fragman için geri sayıma başladılar. Vanity Fair’ın yaptığı fotoğraf çekimi dışında çok önemli röportajlar ve açıklamalar da var.

1- Evrenin miladı Avengers 4 ile olacak
Avengers 4’ün tam adı Infinity War’a spoiler olduğu için Infinity War vizyona girdikten sonra açıklanacak ama daha öncelerde de çok geniş çaplı bir film olduğunu söyleyen evrenin başı Kevin Feige, şunları da ekliyor:
“Süper kahraman filmlerinde hiç “final” görmediniz, Avengers 4’te göreceksiniz. Evrenin geri kalanı Avengers 4 öncesi ve sonrası olarak ayrılacak. İnsanların beklemediği bir şey yapıyoruz.”
Bu final kepenkleri kapatma anlamına gelmiyor, Marvel Studios film çıkartmaya devam edecek. Benim tahminime göre soft reboot gibi bir şey olabilir, veya zamanda geriye gitme falan. Ama şundan emin olabiliriz ki Avengers 4’te çok sağlam ve etkili olaylar dönecek.

2- Avengers 4’ten sonra 20 FİLM DAHA
2008’de Iron Man ile başlayan yolda Avengers 4, 22. film olacak ve Kevin Feige, Vanity Fair’e 20 filmin daha planının yapıldığını söyledi. Ayrıca Disney de şu açıklamayla Feige’ye destek oldu; “Marvel’ın 7000 karakterinin hakkına sahibiz, elimizde 20 yıllık daha malzeme var. Film ekiplerinin, yönetmenlerin, senaristlerin keşfedeceği daha çok şey var.”
Bu 20 film belli ki birçok yeni karakterin solo filmini, yeni takım filmlerini ve Captain Marvel ve Black Panther gibi yeni başlayacak serilerin de devam filmlerini içerecek ama burada bence önem verilmesi gereken detay seyircinin ilgisi. Süper kahraman filmleri her zaman bu kadar popüler olmayacak. Vahşi batı filmleri gibi azalarak yavaş yavaş sona erecekler. Seyirci bir noktada filme ve dünyanın kurtarılmasına doyacak ama Marvel’ın burada doğru yaptığı şey evrenin yüzlerini değiştirmesi. Evet Robert Downey’i Tony Stark olarak sabaha kadar izleyelim, Chris Evans’ın aksiyon sahnelerinde coşalım ama bir yere kadar. Asıl Avengers kadrosunun meşaleyi Spidey, Panther, Strange, Captain Marvel gibilere devrederek formalarını asması gerekiyor. Böylece hem evrenin yüzleri değişecek, seyirciler yeni karakterlere ilgi duyacak, hem de filmlere yeni bir nefes ve ruh gelecek.

3- Asıl Avengers kadrosunun kontratları Avengers 4 ile sona eriyor
Robert Downey filmden filme kontrat yapıyordu ancak Evans, Hemsworth, Ruffalo, Johansson ve Renner’ın kontratları Avengers 4 ile sona erecek. Artık zamanı geldi gibi. Önümüzdeki iki Avengers filminde çok önemli karakterlerin ölümünü bekleyin. Hatta spesifik konuşacak olursam Avengers 4’te bir cenaze sahnesi var. Tabii kontratlarının bitecek olması, yenilenmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu da bi’ seçenek. 
Yorumlar