Marvel’s Spider-Man’den Yeni Fragman!

Belki bazılarınız biliyordur, şu sıralar Fransa’nın gözde şehirlerinden Paris’te “Paris Games Week” yapılıyor. Durum böyle olunca bu bizi de ilgilendiriyor çünkü Sony resmen Paris Games Week’de bomba üstüne bomba patlatıyor. Uzun zamandır beklenen yeni Spider-man oyununun fragmanı da nihayet bizlerle,sizlerle kısacası hepimizle buluştu. Lafı uzatmadan hemen fragmana geçelim.

Peki bu fragman bize ne anlatıyor? En basitinden fragmandan anladığımız şu. Artık daha fazla Peter Parker var, sadece Spider-Man değil aynı zamanda maskenin altındaki insanın da hayatından kesitler görebileceğiz. Spider-Man’in evine dönmesiyle birlikte tekrardan sıfırlanan Spider-Man evreninde olaylar nasıl gelişiyor peki? Fragmanda görüldüğü üzere Spider-Man Kingpin’i yakalamış ve bir bakıma “varoluşsal” krize girerek artık Spider-Man’e ihtiyaç yok şehir daha güvenli diye sevgili M.J ile münakaşa etmekte. Böylelikle Peter Parker’ın da iç dünyasını görebildiğimiz, tükenmişlik sendromunu hissedebildiğimiz fragmanda karşımıza bir anda “Mister Negative” diye bir şahsiyet musallat oluyor ve böylelikle fragmanın sonlarına doğru M.J’in de dediği gibi “belki bu şehir dostuna sandığından daha fazla ihtiyacı vardır.” demesi serinin devam oyunlarının olacağını işaret ediyor bence.

Insomniac Games’in geliştirdiği ve Sony Interactive Entertainment’ın yayıncılığını üstlendiği ve ne yazık ki sadece PS4’e özel olacak bu oyun biz bilgisayar ve Xbox severleri biraz derinden üzdü desek yalan olmaz sanırım. Önceki oyunlara nazaran dövüş sisteminde de köklü değişikliklere giden oyun size bir duruma müdahele ederken birden fazla yöntem sunabiliyor artık. Mesela ister cengaver gibi aralarına atlarsınız, isterseniz de gizlilik içinde halledebilirsiniz.

Oyunun ana kötüsü “Mister Negative”den çok kısaca bahsetmek gerekirse aslında kendisi zamanında Amerika’ya kaçak yollarla girmeye çalışan bir mülteci. Geldikleri gemi kaza yapar ve tek kurtulan Martin Lee adında bir göçmendir, ancak işin aslı Mister Negative Martin Lee’yi ele geçirmiştir. Daha sonraları Maggia Don Silvermane adında bir çete tarafından kaçırılıp eroin tarzı bir uyuşturucuyla kontrol altına alınmak istenen Mister Negative oradan kaçar ancak bu durum ve üstlerinde yapılan testler sonucu çift kişilikli olur. İlki cömert ve iyi yürekli Martin Lee ve ikincisi New York’u ele geçirmeye çalışan Mister Negative.

Yorumlar