Pazar Kahvesi #88

Mera’nın kendisine ait ilk çizgi roman serisi hayırlı olsun

1963’te yaratılmasından bu yana her zaman Aquaman dergilerinde Arthur Curry’nin yanı başında gördüğümüz Mera, 17 Kasım’da vizyona girecek Justice League’in de etkisiyle altı sayılık kendi dergisine nihayet kavuşuyor!

Mera: Queen of Atlantis ismiyle çıkacak olan dergi Dan Abnett tarafından yazılacak, Lan Medina tarafından çizilecek. Derginin olayı ise Atlantis’te çıkan bir iç savaşta Mera’nın yeryüzü dünyası ile sualtı dünyası arasındaki dengeyi sağlamasını anlatmak üzerine kurulu. İlk sayı 28 Şubat’ta çıkıyor.


Runaways’in yayın tarihi nihayet duyuruldu

Ailelerinin aslında şeytani amaçlar taşıyan kötüler olduğunu öğrendikten sonra kaçışa geçen ve süper güçleriyle bu durumla başa çıkmalarını anlatan Marvel’ın yeni dizisi Marvel’s Runaways’in ilk sezonu 21 Kasım’da Hulu üzerinde başlıyor.

Dizi tabii ki Marvel Sinematik Evreni içinde geçiyor ve ilk sezonu 10 bölüm sürecek.

Karakter posterleri:

Jean Grey önderliğinde yeni X-Men dergisinin adı
X-Men: Red!

Marvel evreninde uzun süredir ölü olarak çizgi roman hayatına devam eden Jean Grey, ”Phoenix Resurrection” ile Aralık ayında hayata geri dönecek eğer bilmiyorsanız. Ancak beş sayı sürecek bu serinin dışında X-Men: Blue ve X-Men: Gold’dan sonra yeni X-Men dergisinin adı ”X-Men: Red” olacak ve bu dergiye evrene yeni dönen Jean Grey liderlik edecek!

Yazım kısmında Tom Taylor, çizim kısmında Mahmud Asrar var. Kapak tasarımları ise Travis Charest’e ait. İlk sayı Şubat ayında çıkıyor!

Tanıtım videosu:

Dark Nights: Metal’ın final sayısı biraz gecikecek

Greg Capullo ve Scott Snyder ikilisinin son göz bebeği olan Metal hikayesinde en son Justice League #32 ve Batman Lost #1 yayınlandı. Bütün hikayenin çözümlenmesi ise son iki sayı olan Metal #5 ve Metal #6’da yapılacak ama DC Comics tarafından Metal #6’nın dört hafta ertelenerek 14 Mart’ta çıkacağı açıklandı.

Bundan önce de Metal #4 bir hafta ve Metal #5 üç hafta ertelenmişti.

Ben Affleck solo filmden sonra geri döneceğinden emin değil

Ben Affleck’in spekülasyonlar yüzünden çorbaya dönen Batman kariyerinden biraz daha bahsedip durumu daha da karışık hâle getirmeyeceğim. Justice League tanıtımlarına devam eden oyuncular sürekli röportajlara katılıyor ve tahmin edersiniz ki yüzlerce soru cevaplıyor.

Bu sorulardan biri Ben Affleck için ”Bu film ile üçüncü kez Batman’i canlandırmış oldun, beşinci seferi görebilecek miyiz?”

Justice League üç, The Batman dört, peki ya beş? Belli değil. Affleck’in cevabı ise; ”Bilmiyorum. Zaman bize ne getirecek göreceğiz.”

Batman olmaktan daha iyi ne işin olabilir be adam???

Mjolnir: Huzur İçinde Yat

Bugüne kadar Thor’un dizinin dibinden ayrılmayan ve aralarında güçlü bir bağ olan Mjolnir’i Thor: Ragnarok’ta toprağa vermiştik. Chris Hemsworth’ten en yakın dostuna bir veda videosu geldi:

BUNU MUTLAKA İZLEMELİSİNİZ!

The Late Late Show’un sunucusu James Corden, Ragnarok kadrosunu topladı ve Amerika’da önceden planlanmış bi’ Thor: Ragnarok sinema gösteriminin ortasına daldı. Seyirciler şok! Ucuz kostümlerle, düşük bütçeli efektlerle ama muhteşem (?) performanslarla ortaya İNANILMAZ harika bir şey çıktı.

Tadını çıkarın:

Yorumlar