DC Dünyasında Neler Oluyor? – Ekim 2017

Çizgi roman evrenlerinde olaylar hep çok karışık, bazı hikayeler ciddi uzun sürelerde çözümleniyor. Bazı serileri takip edebiliyoruz, bazılarını edemiyoruz. Özellikle bizim ülkemizde yüksek fiyatların ya da sayıların geç çevrilmesi de bir engel.

O yüzden aklımıza her ay başında bir önceki ay, çizgi romanlarda neler yaşandığını tek bir yazıda toplamak geldi. Tabii bu yazı biraz geciktiği için iki ay öncesini anlatıyor, o da ilk yazının kusuru olsun.

1-Gotham’ın yeni koruyucusu Joker!

DC’nin Ekim ayında ilgi çeken başlıklarından biri olan White Knight’ın konusu Joker’in artık Gotham’da, Batman’in yerini alarak, şehrin yeni kahramanı olması. Artık Jack Napier olarak tanınan Joker geçmişte yaptığı bütün hatalarını affettirmek istiyor. Bunu başarabilmek için ise kendisine göre şehrin en büyük düşmanı olan Batman’i ortadan kaldırması lazım. 

2-Deathstroke’un yeni hedefi Lois Lane!

superman 32 rebirth ile ilgili görsel sonucu
Superman’nin 31. sayısıyla beraber gazeteci Lois Lane Deathstroke’un katil olmasındaki sebebi büyük bir haber için araştırmaya başlar. Başta her şey iyi gider, haber tamamlanır herkes yaşamına devam eder. Ancak ertesi gün Deathstroke Metropolis’e geri döner. Hedefi ise Lois Lane! Tabii Superman boş durur mu? Amansız bir mücadele başlar ikilinin arasında…

3-Dawnbreaker ile tanışın, kendisi hem bir Green Lantern hem de bir Batman!

dawnbreaker dc ile ilgili görsel sonucu

Metal hikayesinde karşımıza çıkacak olan kötüleri tek tek tanıtan DC, Ekim ayının başında da Dawnbreaker karakterini tanıtan bir sayı yayınladı. Bruce Wayne’in ailesinin ölümünün ardından bir Green Lantern olduğu evrende geçiyor sayı. Karakterin orijini ve devamında Metal eventinde nasıl bir rol üstleneceğini bu sayıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.
action comics 989 ile ilgili görsel sonucu

4-Mr. Oz’un kimliği açıklandı!

Action Comics serisinin son story arcıyla beraber kim olduğu merak edilen Mr. Oz’un kimliği açıklanmış oldu. Mr. Oz Superman’in Krypton’lu babası Jor-El çıktı. Jor-El’in nasıl olupta hayatta kaldığı ve Mr. Oz kimliğine büründüğü Action Comics serisinde gerek flashbackler gerekte diyaloglarla anlatılıyor. Ayrıca Mr. Oz’un hedefi ise Superman’i Superboy’u alıp herkesin onlar gibi güçlü olduğu bir gezegene götürmek. 
flash 33 ile ilgili görsel sonucu

5- Flash, Red Death ile yüzleşiyor!

Flash serisinin 33. sayısıyla beraber artık okuyucuların heyecanla beklediği Red Death vs. Flash kapışması gerçekleşiyor. Bruce Wayne’in speedster versiyonu olan Red Death Barry Allen’a zor anlar yaşatıyor. Üstelik önümüzdeki haftalarda Metal’ın kötüleri ile diğer Justice League üyelerinin mücadelerini de göreceğiz.
the drowned dc ile ilgili görsel sonucu

6- Metal hikayesinin tek kötü kadın karakteri: The Drowned

DC’nin Ekim ayında ilgi çeken bir diğer başlığı da The Drowned’ın orijinini ve Dark Knights’a katılışını anlatan sayısı oldu. Drowned farklı bir evrende Bryce Wayne’nin Aquaman’e dönüşmesini anlatıyor. Evet yanlış duymadınız Bruce değil Bryce çünkü bu evrende karakterimiz bir kadın. 
‘DC Dünyasında Neler Oluyor?’ yazımızın sonuna geldik. Önümüzdeki ay başka önemli olaylar ile görüşmek dileğiyle, esen kalın…
Yorumlar