Rolüne devam etmesi gereken X-Men oyuncuları

Disney’in 20th Century FOX’u, yani X-Men ve Fantastic Four karakterlerinin film haklarını satın alması 2017’nin bize son hediyesiydi. Arada sırada aklıma House of M ya da Avengers vs. X-Men gelip duruyor. Ama X-Men’in MCU’ya katılması konusunda büyük bir belirsizlik var. Daha hiçbir şey bilmiyoruz. Şu anki X-Men evreni komple çöpe atılıp, yeni oyuncularla sıfırdan başlanabilir. Ya da evren bir şekilde MCU’ya dahil olur. Öyle ya da böyle Kevin Feige’nin ve Marvel beyin takımının alması gereken ciddi kararlar var. Bu kararları öğrenmeden önce, istedik ki MCU’da da izlemek istediğimiz X-Men oyuncularını sizle paylaşalım. Aşağıdakiler dışında sizin de görmek istedikleriniz varsa yoruma yollayın gelsin.

1- Ryan Reynolds, Deadpool.

Göklerden gelen bir karar vardır. Bunun neden olması gerektiği hakkında yorum yapmama gerek yok. Her şey çok net.

2- Evan Peters, Quicksilver.

Öncelikle MCU’da Quicksilver olup olmayacağı baya belirsiz çünkü Age of Ultron’da Aaron Taylor Johnson’ın Quicksilver’ını patates ettiler. Reboot olmadan aynı karakteri kullanmaları uzak ihtimal gibi duruyor. Bi de olayı Wanda’ya bağlamaları lazım. Quicksilver meselesi karışık sizin anlayacağınız üzere. Bu karışıklık çözülürse Evan Peters’ı izlemem diyen var mı? Çarpılırsınız.

3- Sophie Turner ve Tye Sheridan.

Apocalypse’in en iyi yanı bence X-Men üyelerinin gençliklerini canlandıran yeni oyunculardı. Apocalypse’ten sonra X-Men evrenine ve X-Men takımına yeni bir soluk getirmek için iyi bir fırsat olsa da, Disney olayları yaşandı malum. Ben Apocalypse’te özellikle Sophie Turner ve Tye Sheridan’ın performansıyla uyumunu çok sevmiştim. Özellikle Cyclops konusunda X-Men filmlerinin bize karakterin hakkını vermemiş olması MCU’da Cyclops’a biraz daha ağırlık verilmesini gerektiriyor.

Bir Avengers 4 teorisine göre evren zamanda geriye gidecek, olaylar hiç yaşanmamış olacak. Eğer böyle olursa X-Men hâli hazırda kurulu bir takım olarak MCU’ya katılabilir. Zaman muhabbeti olmazsa da, X-Men’in muhtemelen sıfırdan kuruluşunu izleyebiliriz. Böyle olursa genç Jean Grey ve genç Scott Summers baya yerinde olacaktır.

4- James McAvoy, Professor X.

James McAvoy’un oyunculuğu gayet ortada, doğru bir film seçimiyle inanıyorum ki Oscar’ı da elinde çok yakında tutacaktır. Bunun dışında rolü Patrick Stewart’ın harika performanslarından çok güzel devraldı. Özdeşleşmeye başladı. First Class, Days of Future Past ve Apocalypse’te McAvoy’un performansı çok iyiydi. Adama dazlak kafa da yakışıyor. Tek sorun, X-Men MCU’ya katıldığında Charles Xavier genç mi olacak? X-Men’i sıfırdan mı kuracak? Yoksa ilk filmdeki gibi hâli hazırda kurulmuş bir takıma mı liderlik edecek? James McAvoy’un rolüne devam etmesi için X-Men’in nasıl kullanılacağı önemli.

5- Michael Fassbender, Magneto.

Michael Fassbender’ı listeye eklemek konusunda pek emin değildim ama oyunculuğu ve karizması ağır bastı. Bi de kendimi “adam napsın karakter hikayesi kötüydü” diye ikna ettim. Dark Phoenix’teki rolü diğer filmlerle aynı olursa fikirler değişebilir, ama olsun, Michael Fassbender gibi aktörü MCU’da izlemeyi herkes ister.

Yorumlar