Ben Affleck, Flashpoint yönetmenliğine yok kalsın demiş, yeni yönetmen hayırlı olsun

Flashpoint hikayesinin uyarlanacağı The Flash solo filmi daha çekimlere başlamadı ama şu ana kadar iki yönetmen, birkaç senaryo ve bolca kafa eskitmişliği var. Muhtemelen teklif götürülen ama reddeden yönetmenler de vardır. Mesela Ben Affleck. Evet inanır mısınız, vallahi Ben Affleck.
Variety’nin haberine göre Warner Bros uzun suredir beklemede olan Flashpoint filminin yönetmenliği için Affleck’in de kapısını çalmış, Affleck “Kim o?” demiş, WB “Batman rolüne devam eder misiniz bilmiyoruz ama evrenin en karmaşık filmlerinden birini yönetmek ister misin?” diye sormuş. Affleck de durur mu yapıştırmış cevabı: “Beni bi’ sal artık Warner.”
Flashpoint filminde Ben Affleck’i görür müyüz bilmiyorum, ama rolü küçük olacağından güzel bir veda olabilir. Belki o zamana kadar bile durmaz da neyse. Affleck reddede dursun, Flashpoint filminin yönetmenleri bulundu. Spider-Man Homecoming’in senaristleri John Francis Daley ve Jonathan Goldstein, filmi yönetmek için görüşmelerde.
Spider-Man’in tonlarıyla Flash’ın tonları birbirine yakın olduğundan iyi bir karar gibi duruyor. Homecoming’de iyi de bir iş çıkardılar, hatta bi’ ara ikili o filmin yönetmenliği için de Marvel’ın listesindeydi. Ezra Miller’ın Fantastic Beasts 2’deki rolü için bu kadar beklendi ancak daha beklenecek çok kişi var gibi. Aquaman için Jason Momoa, Wonder Woman için Gal Gadot, hatta eklerlerse Mera için Amber Heard falan. Barry’nin annesini kurtararak yol açtığı o savaş halindeki dünyanın tam olarak hangi kısımlarını filme ekleyecekler bilmiyoruz. Senaryo da yazım aşamasında zaten. Koskoca Flashpoint’i film yapıp bir zahmet efsane mektup sahnesini, Thomas Wayne’i, Atlantis ve Amazonlar savaşını ve Reverse Flash’in ölümünü göstersinler bir zahmet.
Bu filmde olacaklarla Warner Bros, evrende neleri değiştirme cesaretinde bulunacak o da önemli.
Yorumlar