Black Widow filmi MCU’ya hayırlı olsun

Marvel Sinematik Evreni beyaz perdede, Guardians of the Galaxy ve Thor serileriyle evrenin kozmik tarafını, Doctor Strange ve Ant-Man ile mistik ve kuantum alemi tarafını, Iron Man ve Captain America ile de ayakları yere basan, diğerleri kadar doğaüstü olmayan, biraz daha gerçekçi tarafını anlatıyor. Bu organize ve planlı devasa evrende, neredeyse yer aldığı her filmde bahsedilen Natasha Romanoff’un geçmişi, demin saydığım hiçbir cephede yer almıyor. Bugüne kadar gelen her “Abi Black Widow filmi falan?” sorusunu “Neden olmasın?” cevabıyla sektirdi Kevin Feige. Çünkü haklı olarak önünde Ant-Man, Captain Marvel, Black Panther ve Doctor Strange gibi hem karakter olarak hem de düşmanlarıyla evrene büyük katkı sağlayabilecek ve genişletebilecek filmler vardı.

Natasha Romanoff’u seviyoruz, Scarlett Johansson’ı daha çok seviyoruz ama kabul edelim, Black Widow filmini her ne kadar çok izlemek istesek de, MCU için çok da bi’ aciliyeti yoktu. Ta ki, Kevin Feige artık zamanın geldiğine karar verene dek. Hollywood’un en saygı duyulan sitelerinden TheWrap, yazar Jac Schaeffer’in Black Widow solo filmi senaryosu için Marvel tarafından göreve getirildiğini duyurdu. Mark Ruffalo, Twitter’dan filme olan heyecanını paylaştı. Ayrıca Sebastian Stan de Instagram üzerinden filme destek verdi.

Film kesinleşirse muhtemel vizyon tarihi için 2020 diyebiliriz. 1 Mayıs, 7 Ağustos ve 6 Kasım için Marvel Studios’un üç adet boşta tarihi var. 1 Mayıs çok büyük ihtimalle Guardians 3, Kasım’a Doctor Strange 2 diyebiliriz, Black Widow’a da Ağustos kalıyor. Benim merak ettiğim konu bunun bir veda filmi yoksa üçleme mi olacağı. 2020’de Scarlett Johansson 10 yıldır 7 filmle bu rolde olmuş olacak ve eğer üçleme olursa en az 5 yıllık bir süreç daha sanki fazla gibi geldi bana.
Neyse parmakları çaprazlayalım, 7 Ağustos 2020’yi düşünelim.
Yorumlar