Crom Adına! Barbar Conan Yeniden Marvel’da!

Barbar Conan 16 yıllık yokluğunun ardından yeniden Marvel’a döndü. Conan Properties International ve Marvel Comics’in bugün yaptığı açıklamaya göre  Robert E. Howard’ın Barbar Conan’ının yeni çizgi romanları 2019 Ocak itibariyle Marvel adı altında yayınlanacak.

1932 yılında yaratılan Conan, 1970 yılında Marvel çatısı altına girmişti ve o zamandan sonra iyice popülerleşip analarımızın babalarımızın ikonu haline geldi. Yani birçok yetişkinin “Crom adına” demesinin hikmeti Conan’dı. Conan’ın lisans hakları ise 2003 yılından beri Dark Horse Comics’teydi ve şimdiye kadar yayınlanan tüm Conan maceraları (Türkiye’dekiler de dahil sanırım) Dark Horse’un yayınlamış olduğu serilerdi.

Marvel’ın baş editörü C.B. Cebulski şunları söyledi, 

Marvel adı altında Barry Windsor-Smith’ten tutun, John Buscema’ya ve Neal Adams’a kadar birçok efsanevi çizerin kaleminde hayat buldu Conan. Bu mirası sürdürmek bizim için bir görev ve 2019’da Kimmeryalı barbarın eve dönüşü için yeteneklerimizi ortaya dökeceğiz. Oldukça heyecanlıyız!

 Ayrıca Mike Deodato ve Esad Ribic’in çizimleriyle iki de kapak yayınlandı:

Biliyorsunuz, Dark Horse ayrıca 1991 ve 2014 yılları arasında Star Wars’un genişletilmiş evrenini büyük ölçüde kuran yayıneviydi ve 2015’te Marvel haklarını geri aldıktan sonra çok sağlam seriler çıkarmıştı. Aynısının Conan için de olacağını umuyoruz!

 Siz kimmeryalı barbarı özlediniz mi?

Yorumlar