Yakında: Can Bayar’dan Lavi Çok Yakında!

Çizgi roman dünyasına ilk adımlarını atan Can Bayar’ın kaleminden Lavi okuyucu ile çok yakında buluşacak. Fanzin olarak yayınlanan hikayenin şimdilik kapağını sizlerle paylaşıyor olsak da kendilerine has çizgileri ve tarzıyla beğendiğimizi söyleyebiliriz. Birkaç pürüzü ”şimdilik” göz ardı edersek, Can Bayar’ın kendini daha da geliştirdiği takdirde gelecekte daha büyük işlere imza atmaması için hiçbir sebebi yok. Kendisini Türk çizgi romancılığında iyi bir yerlerde görebilmeyi diliyoruz.

”Sürahiler susuzluktan ölür mü?” sloganıyla karşımıza çıkan, ”Gaggui Comics” adı altında yayınlanan ve bir kadın ile bir erkeğin hayatından küçük bir kesiti anlatan bu hikayenin detaylarını umuyoruz ki bir gün Can Bayar ile de konuşacağız. Ama ondan önce kendi kanaatimizi söylemek gerekirse, çizgileri ve anlatım tarzıyla kendine has bir üslup sahibi ve bunu da yansıtmayı başarıyor. Ama dediğimiz gibi, kat edilmesi gereken yollar hala var. Bize düşense kendisini desteklemek oluyor haliyle.

Fanzin kısa süre içerisinde İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Bursa gibi şehirlerde çizgi roman dükkanlarında yerini alacak. Kaçırmayın!

Yorumlar