Metropolis Dizisi Geliyor!

Bilmeyenler için, DC Entertainment’ın kendine ait dijital dizi ve film platformu var. Netflix gibi bir şey bu. Adı da DCTV. Krypton ve Titans gibi özellikle çizgi roman uyarlamaları bu platformda seyircilerle buluşacak.

Bu projeye son olarak öğrendik ki Metropolis adlı yeni bir dizi de dahil edilecek. Metropolis dizisi Superman kahraman olmadan önce yaşanan olaylara ışık tutacak. Dizinin Lois Lane ile Lex Luthor’un hayatını ve Metropolis’teki gelişmeleri günbegün anlatacağı söyleniyor.  Yayın hayatına güncel olarak devam eden Gotham dizisine oldukça benzer bir dizi olacağı belli. DC dizi sektöründe büyük çizgi roman şehirlerinin ekmeğini yemeye devam edecek, orası kesin. Önce Gotham şimdi Metropolis, sırada ne var? Central City mi, yoksa Atlantis mi?

metropolis dc art series

Metropolis dizisini Gotham dizisinin yapımcıları hazırlıyor. İlk sezonu 13 bölümden oluşacak olan dizinin 2019 yılında çıkması planlanıyor. DC gelecekte çıkacak olan yayın platformu için içerikler üretmeye devam ediyor. Metropolis dizisi Titans ile beraber o platformda yayınlanacak ikinci dizi. Ayrıca aynı platformda Harley Quinn ve Young Justice ile ilgili de yapımlar da var. Metropolis umarım kaliteli ve izlemeye değer bir dizi olur. Ancak geçmişte yayınlanmış olan Smallville ile yakın bir zamanda çıkacak olan Krypton dizileri varken ister istemez bu diziye ne gerek vardı da demeden edemiyorum.  Dizinin açıklanmasıyla beraber aşağıdaki konsept çizimi yayınlandı. Böylece Smallville ve Krypton’dan sonra Superman’in hayatındaki en önemli noktalardan olan Metropolis de televizyona uyarlanmış oldu…

Yorumlar