Shazam! Filminin Baş Kötüsü ve Birçok Yeni Detayı Belli Oldu

Shazam filmine dair bildiğimiz şeyler henüz sınırlıydı. Daha hiçbir karakter görüntüsünü bile alamadık. Çekimlerin başladığını ve 5 Nisan 2019 tarihinde filmin gireceğini biliyoruz, yönetmenin David Sanberg olduğunu, Shazam’ı Zachary Levi’nin oynacağını biliyoruz. Ha, bir de Shazam’ın en büyük düşmanı Black Adam’ın filmin kötüsü olmadığını biliyoruz. Tabii bu durum en başından beri herkesi şaşkınlığa uğrattı ancak sonunda filmin kötüsünün kim olduğunu öğrendik: yine Shazam’ın büyük düşmanlarından birisi olan Doctor Sivana. Oynayacak kişi ise DC evrenine yabancı değil: Green Lantern filminin Sinestro’su Mark Strong.

Doctor Sivana adında kötü bir şerefsizi oynuyorum ki en eğlencelileri de bu tipler oluyor. Green Lantern filminde Sinestro’yu oynamıştım ki her ne kadar ben o filmin güzel olduğunu düşünsem de isteneni veremediği için DC ile hala bitmemiş bir işimin olduğunu düşünüyorum. O filmde gayet kötü bir karakteri oynamıştım ve devam filminde daha da kötüleşmesini görecektik ancak olmadı. Dolayısıyla o şansımı Shazam için değerlendireceğim umarım.

Eğlenceli bir film olacak. Süper kahraman olmasına rağmen hala ufak bir çocuk olan bir çocuğun öyküsü bu. Biraz ‘Big’ biraz ‘Stranger Things’ tadı var. Uzun süredir antrenmandayım, sanırım film boyunca da bolca uçup ellerimden elektrik fırlatacağım.

diyor Mark Strong.

Ancak haberler bundan ibaret değil. thathashtagshow sitesi daha önce olduğu gibi yine Shazam filminin oyuncu seçmesi kağıtlarını bulup aranan oyuncuların tanımlarını paylaşmış. Ancak uyaralım filme dair spoiler olabilir bundan sonrası.

—————————————————————————————
SPOILER ÇIKABİLİR!
—————————————————————————————

Thaddeus Bodog Sivana – Dünya’yı ele geçirmek niyetinde olan, ölümden dönmüş bir büyücü. Yardımcı Erkek Oyuncu

Beautia Siavana – Sivana’nın sadık kızı. Sevgisine karşılık bulamayınca taraf değiştirip Billy’e yardımcı oluyor. Yardımcı Kadın Oyuncu

Magnificus Sivana – Sivana’nın inanılmaz devlikte güçlü oğlu. Shazam ile savaşacak. Yardımcı Erkek Oyuncu

Shazam – Güçlerini henüz hazır olmadan bir çocuğa vermek zorunda kalan yaşlı büyücü.  Yardımcı Erkek Oyuncu

Gizemli Adam – Shazam’ın emrindeki kişi. Cameo Erkek.

Genel olarak bakacak olursak, Sivana orijinal versiyonundan çok uzakta bir karakter olacak. Doctor Sivana dediğiniz adam dev robotlar yapıp Shazam’ı onlarla uğraştıran ufak tefek, karizması çok olmayan bir adamdır. Mark Strong’u uçurup elektrik fırlattıracaksanız o zaman Black Adam’ı ilk filme koysaydınız yahu?! Kabul, New52 döneminde Sivana’ya böyle bir büyücülük durumu da eklendi ancak bu adam her zaman en bilindik kötü bilim adamı tiplerindendir.

Tabii, Shazam her zaman en klasik, en çocukça ve en 1940lar hikayelerini taşır. Kötü adamın aklında dünya hakimiyeti olması söz konusu Shazam olduğunda klişe değil, zaten olması gerekendir. Ama Sivana konusunda ben mutsuzum ne yazık ki. Beautia ve Magnificus çizgi romanlarda her zaman Billy’nin yardımcısı olan karakterlerdi. Beautia yine çizgi romanlardaki versiyonuna yakınken Magnificus için farklı bir şey denenecek anlaşılan.

Ve son kısımdaki “Gizemli Adam” kişisinin de The Rock bedeninde gelecek Black Adam cameosu olduğu konusunda hemfikiriz sanırım?

Pekala, siz Shazam filminden ne bekliyorsunuz?

Yorumlar