Mary Jane Geri Dönüyor! Spider-Man Serisinden Haberlerimiz Var

Amazing Spider-Man serisinin son sayılarında kayda değer derecede büyük olaylar yaşanıyor. Bunlardan ilki Mary Jane’in dönüşü. Karakterin Amazing Spider-Man #796’da döneceği açıklandı. Yayınlanan sayfalar ve sayının başında yer alan karakter listesinin açıklanmasıyla beraber bu durum kesinleşmiş oldu.

Bir süredir Spider-Man serisinde değil, Invincible Iron Man serisinde gördüğümüz Mary Jane sonunda Peter Parker ile 796. sayıda kavuşacak. Adım adım büyük olayların yaşanacağı 800. sayıya yaklaşırken seriye karakterin geri dönmesi önemli bir gelişme. Seride yaşanan bir diğer gelişme ise Red Goblin. Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi Norman Osborn’un durumu pek iç acıcı değil. Kendisi Carnage ile güçlerini birleştirdi ve ortaya örümceği oldukça zorlayacak olan bir karakter ortaya çıktı: Red Goblin.

Daha önce Green Goblin olarak karşımıza çıkan Norman, bu sefer çitayı biraz daha yükseltti ve çok daha kötücül bir gobline dönüştü. 800. sayıda yaşanacakların aslında büyük bir kısmınında bu karakter üzerine olduğu söyleniyor. 800. sayıdaki hikayeden sonra daha fazla Amazing Spider-Man yazmayacağını açıklayan Dan Slott umarım seriye güzel bir şekilde veda eder. 800. sayıya doğru şüphesiz daha bir çok olay yaşanacak. Şu ana kadar yaşananlar Mary Jane’in dönmesi ve Red Goblin adında her şeyi değiştirecek bir kötü karakterimizin ortaya çıkması. Gelişmeleri bekleyip göreceğiz…

Yorumlar