Pazar Kahvesi #100

(29 Ocak – 4 Şubat)

“Chris Claremont’s X-Men” Belgeselinden Fragman

XLrator Media, “Chris Claremont’s X-Men” adlı belgeselinin resmi fragmanını yayınladı. 71 dakikalık belgesel; X-Men serisinin yazar Chris Claremont tarafından iptalin eşiğinden döndürülmesini, serinin yeniden canlandırılmasını, Claremont’un neredeyse 20 yıl seri üzerinde çalışmasını ve seriyi muhtemelen modern çizgi roman tarihindeki en başarılı çizgi roman ailesi yapışını anlatıyor.

Belgesel, yalnızca Claremont ve editörleri ile değil; 2017’de vefat eden Wolverine’in yaratıcılarından Len Wein de dâhil olmak üzere, çizgi roman dünyasından çok sayıda önemli isimle röportajlar içeriyor.

*****

Valiant, Tüm Hisseleriyle DMG Entertainment’ın

1989 yılında eski Marvel Comics editörü Jim Shooter ve avukat-iş adamı Steven Massarsky tarafından kurulan Valiant Comics, 2005 yılında Valiant Entertainment olarak piyasada yerini almıştı. 2015’te milyonlarca dolarlık yatırımla şirketin %57’sine sahip olan Pekin merkezli DMG Entertainment, şirketin tamamını satın aldı.

DMG Entertainment kurucusu ve CEO’su Dan Mintz, “Bu, işi bir sonraki aşamaya çıkarmakla alakalı.” dedi ve Valiant’ın çizgi roman yazarlarının ve sanatçılarının çalışmalarına devam edeceğini; film, televizyon ve diğer platformlardaki çalışmaların artacağını söyledi.

*****

Pyro, The Flash’e Konuk Oluyor

Glee ile tanınan oyuncu Max Adler, Flash’ın 4.sezon 16.bölümünde Pyro olarak karşımıza çıkacak.

Pyro, ilk kez 1988’de Paul Couperberg ve Rick Hoberg tarafından hazırlanan Power Girl # 2’de yer almıştı.

*****

Patriot’ı, Black Panther Filminde İzleyebilirdik

Black Panther’in yönetmeni Ryan Coogler, filme Young Avengers üyesi bir Marvel karakterini dahil etmek istemiş: Eli Bradley, nam-ı diğer Patriot. Ancak senaryo daha çok Wakanda odaklı bir yöne gidince bundan vazgeçmiş. Böyle bir şey gerçekleşse bile, bu Patriot’ı ilk izleyişimiz olmazdı. Zira kendisini Jeffrey Mace olarak Agents of S.H.I.E.L.D’ın 4.sezonunda az da olsa izleme şansı bulmuştuk.

Coogler, CinemaBlend’e yaptığı açıklamasında şöyle diyor : “Çizgi roman hayranları için Patriot ile biraz oynuyorduk. Joe ve ben, karakterle ilgileniyorduk ama sonra Wakanda’ya daha çok odaklanmak istedik.”

Çizgi romanlarda, Eli Bradley/Patriot, Captain America’yı yaratan Super Soldier projesinin yeniden tasarlanmasıyla üzerinde deney yapılan askerlerden biri olan Isaiah Bradley’nin torunudur. Young Avengers’ın kurucu üyelerindendir.

*****

Peki Nasıl Oldu Da Wakanda Dünyanın İlgi Odağının Dışında Kaldı?

Black Panther’in yapımcısı Nate Moore, ScreenRant’in set ziyareti sırasında kendisiyle yaptığı röportajda, o çok merak edilen soruyu yanıtlamış: Wakanda neden dünyanın ilgisinin dışında kalmaya karar verdi ve bu nasıl oldu?

Şöyle diyor Moore: “Dünyanın işleyiş şeklini bir düşünelim. Ne zaman bir ülke değerli bir şey keşfetse, dikkatleri üzerine çeker. Bu da çekişmeleri beraberinde getirir. Bence Wakanda bunu çok önceden gördü. İnsanlar onların vibranyuma sahip olduğunu bilseydi, ya fethedileceklerdi ya da sonsuza dek savaş halinde olacaklardı. Bu yüzden akıllıca olanı yapıp gerçeği sakladılar. Bu sayede savaşa veya savunmaya para harcamak zorunda kalmadılar. Bunun yerine alt yapıya para harcadılar ve bu yüzden ileri teknolojiye sahipler. Dünyanın geri kalanından uzaklaştığında, insanların bir Afrika ülkesiyle ilgili düşüncelerini tahmin edebilirsiniz: fakirlik, çiftçiler, tekstil falan. İnsanlar onları yalnız bıraktı, bu da onların harika bir şey inşa etmelerini sağladı.”

*****

Birthright Filmi Geliyor

Çizimlerini Andrei Bressan’ın yaptığı ve Joshua Williamson tarafından yazılan Image Comics’in çizgi romanı Birthright’ın film hakları, Skybound Entertainment tarafından satın alındı.

Birthright, oğlu kayıp olan bir ailenin hikâyesini anlatıyor. Olaydan bir yıl sonra ailenin oğlu olduğunu iddia eden bir adam, başka bir dünyada sıkışıp yaşlandığını söyleyerek ortaya çıkıyor.

Birthright, Despicable Me’nin senaristleri Cinco Paul ve Ken Dorio tarafından yazılacak. Yönetmen ya da oyuncu kadrosu ve tahmini yayınlanma tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi de yok.

*****

Deadpool’a Yeni Karakter: Shatterstorm

Deadpool’un yaratıcılarından Rob Liefeld, Deadpool: Badder Blood hikâyesi için çizdiği yeni karaktere ait konsept çalışmasını Instagram hesabından paylaştı: Shatterstorm!

Shatterstorm ve Liefeld’ın daha önce X-Force için yarattığı bir karakter olan Shatterstar arasında doğrudan bir bağlantı olduğu düşünülüyor.

Yorumlar