Pazar Kahvesi #101

(5 – 11 Şubat)

*****

Black Panther’de Spider-Man’in Düşmanlarından Birini Görebilirdik

Black Panther ortak yazarı/yönetmeni Ryan Coogler, Kraven the Hunter’ı Black Panther’e eklemek istedi. Ancak Marvel Studios’a göre, karakter kullanılamıyordu.

Yahoo! Movies UK.’e konuşan Coogler,şöyle demiş: “Bir Marvel hayranı olarak tüm karakterleri kullanmak istersiniz. Ama sözleşmeleri aklınızda bulundurmanız gerekir. O karakterin hakları sende olmayabilir. Kraven the Hunter’ı hep sevmişimdir. Ve bir an geldi,  ‘Kraven’ı alabilir miyim?’ dedim, ‘Hayır.’ dediler. Zaten karakter filme gider miydi, onu bile bilmiyorum.”

Marvel – Sony anlaşması nedeniyle karakterin hakları Marvel’da değil. Zaten Temmuz 2017’de, Sony’nin Kraven’i içeren bir film üzerinde çalıştığı bildirilmişti.

*****

Ninja Kaplumbağalar, Injustice 2 Oyununda

Nickelodeon’un Ninja Kaplumbağaları, Injustice 2’ye eklendi. Dört kaplumbağanın tamamı, oyunun vites özelleştirme sistemi aracılığıyla farklı karakterler halinde sunulacak ve benzersiz hareket kümeleri, karakter güçleri, özel hareketler ve silahlar sağlanmış olacak.

Injustice 2 -Teenage Mutant Ninja Turtles; Injustice 2 Ultimate Edition, Injustice 2 Ultimate Pack veya Fighter Pack #3’ü satın alanlar için 13 Şubat’ta piyasaya çıkacak. Dörtlü, 20 Şubat’tan itibaren bağımsız bir satın alma olarak satışa sunulacak.

*****

Star Wars ve Wonder Woman’a Ödül

Star Wars: Last Jedi, AARP’ın yıllık “Yetişkinler İçin Filmler Ödülleri”ne göre “Yetişkinler İçin En İyi Film” seçildi.

AARP, yaşlı Luke Skywalker rolüyle Mark Hamill’in performansını vurgulamanın yanı sıra, filmi “bugünlerde, yenilikçi, hayat dolu” olarak nitelendirdi.

Buna ek olarak, Wonder Woman oylamayla karar verilen “Okuyucu Ödülü”nü kazandı. Film, diğer kategorilerde aday gösterilmemişti.

*****

“The Chilling Adventures of Sabrina” Kadrosundan Ses Geldi

Aktris Jaz Sinclair, Archie Comics’in klasik karakterinden uyarlanan ve Netflix’te yayınlanacak olan The Chilling Adventures of Sabrina’nın kadrosuna katıldı.

Sinclair, “Greendale Başkanının kızı ve Sabrina’nın Baxter High’daki en yakın dostu, küstah ve açık sözlü” olarak tanımlanan Rosalind Walker karakterini canlandıracak.

Çizgi romanlarda Rosalind’in yalnızca birkaç defa karşımıza çıkıyor. İlk olarak, Sabrina ile arkadaş olmadan önce onun rakibiydi.

*****

Nightwing’den Haber Var

Nightwing yönetmeni Chris McKay, hayranları projenin gelişimi konusunda bilgilendirdi.

“Selam! Bazı erken [Sevgililer Günü] haberlerim var: Nightwing senaryosunun çok yakında tamamlanması bekleniyor. Sonrasında rip-o-matic(önerilerin diğer yayın malzemelerinden ödünç alınan resimlerden ve seslerden oluşan çok kaba bir sunumu) süreci var. Bu çok uzun bir süreç olacak, o yüzden yakın zamanda oyuncu kadrosundan bir haber beklemeyin. DC, Geoff Johns ve WB ekibinden büyük şeyler bekliyoruz! Önümüzde heyecanlı bir yıl var!”

*****

Black Panther’den Rekor Açılış Gelebilir

Black Panther Fandango’ya göre, online bilet perakendecisinin tarihinde, yılın ilk çeyreğinde vizyona giren diğer tüm filmlerin rekorunu geçmeye çok yakın.

Fandango, Black Panther’in, Ocak-Mart arası geniş bir yurtiçi açılış yaparak 2012 yapımı Açlık Oyunları ($ 152.5 milyon) ve 2017 yapımı Beauty and the Beast’i ($ 174.7m) geride bırakacağını söylüyor.

Fandango Genel Yayın Yönetmeni Erik Davis, “Bu sadece bir süper kahraman filmi değil, önemli bir kültürel etkinlik. 2018 yılının ilk önemli film etkinliği ve yapılan eleştiriler de daha da büyük bir beklenti uyandırıyor.” dedi.

Hatırlatma: Black Panther, 16 Şubat’ta vizyona giriyor.

 

Yorumlar