Pazar Kahvesi #102

(12 – 18 Şubat)

Batman Ninja’dan İngilizce Fragman Yayınlandı

Tamamen yeni, uzun metrajlı Batman animasyon filmi, 24 Nisan 2018’den itibaren Digital’e ve 8 Mayıs 2018’den itibaren Blu-ray ™ Steelbook, Blu-ray ™ Combo Paketi ve DVD formatıyla izleyiciyle buluşacak.

Yönetmen Jumpei Mizusaki, yazar Kazuki Nakashima ve karakter tasarımcısı Takashi Okazaki süreç boyunca Warner Bros. Japan ile birlikte çalıştı. Senaryo daha sonra yeniden yorumlandı ve ödüllü senaristler Leo Chu ve Eric Garcia tarafından İngilizce yayınlanacak şekilde yeniden yazıldı. Animasyonun yaratıcı yapımcıları ise Benjamin Melniker ve Michael Uslan.

Animasyonda Batman’i  Roger Craig Smith ve Joker’i  Tony Hale seslendirdi.

*****

Titans Kadrosuna Bir İsim Daha Katıldı

Bruno Bichir, Titans kadrosuna katıldı. Dizinin yeni DC markalı doğrudan tüketici sayısal hizmetinin açılış plakasının bir parçası olarak 2018’de galası yapılacaktır.

Bichir, tıpta öncü olan, ölümün kıyısında mucizeye ihtiyacı olanları arayan Dr. Niles’ı (The Chief) canlandıracak. Parlak, fakat zaman zaman tartışmalara konu olan Dr. Caulder, ihtiyacı olduğuna inandığı kişilere yardım etmek için elinden geleni yapmaya çalışan bir doktor. The Chief’in Doom Patrol’ün lideri olduğunu düşürsek, karakterin Titans’da yer alması Doom Patrol’ün Titans’da görünmesini mümkün kılıyor.

*****

New Mutants Yeniden Çekimlere Mi Gidiyor?

Disney’in Fox’u satın almasının ardından, iki stüdyonun filmlerinin birbirleriyle çakışmasını engelleyip rekabetten kaçırmak için filmlerin vizyon tarihlerinde değişiklikler yapılmıştı. Örneğin Deadpool 2, Solo: A Star Wars Tale’den 1 hafta sonra çıkmasın diye 2 hafta ileriye taşındı, New Mutants’ın vizyon tarihi de 13 Nisan 2018’den 22 Şubat 2019’a taşındı. Tarihin 10 ay ileri atılması, New Mutants’ın MCU’ya doğrudan bağlanabilmesi için yeniden çekimlerin yapılacağı iddialarını gündeme getirdi.

Konuyla ilgili başka iddialar ise vizyon tarihindeki 10 aylık ertelemenin, New Mutants’ın Black Panther, Avengers: Infinity War, X-Men: Dark Phoenix gibi çok uzun zamandır beklenen filmlerin arasında kaybolup gitmesini önlemek. 2018’de bu filmlerin vizyona girmesinin ardından 2019’un başında New Mutants gişede çok daha başarılı olabilir.

İddialar ortalıkta dolanırken filmde Rahne Sinclair/Wolfsbane’i canlandıran Maisie Williams, bir röportajı sırasında konuyla ilgili şunları söyledi: “Sanırım az önce söylediğiniz her şey söylenti. Bence bu erteleme kararı iyi bir şey. Çünkü her zaman vizyon tarihine yetişebilmek adına küçük çaplı savaşlar olur. Biz eylülde çekimleri tamamladık ve nisanda vizyona girecekti. Ama yani bu bir mutant bir filmi, dolayısıyla çok fazla görsel efekt gerekiyor. Filmde çekimlerden sonra yetiştirilmesi gereken çok iş var, bu yüzden gerginlikler de olabiliyor. Bu tür şeylerin nasıl olduğunu Game Of Thrones’dan biliyorum, çok fazla iş var. O yüzden sanırım böylesi daha iyisi. Daha fazla zamanımızın olması güzel. Filmden küçük sahneler izledim. Çok fazla ADR [kurgu sırasında sorunu olan sahnelere oyuncuların yaptıkları dublaj] yaptım ve hepsini tekrar izlemek gerçekten heyecan vericiydi. Çekimlere başladığımızdan bu yana uzun zaman oldu ve vizyona girmeden önce izleyebildiğim o küçük sahnelerin keyfini çıkarıyorum, çıkışını dört gözle bekliyorum.”

*****

The Chilling Adventures of Sabrina Kadrosu Genişliyor

The Chilling Adventures of Sabrina kadrosuna iki isim daha katıldı. Michelle Gomez Sabrina’nın en sevdiği öğretmenini, Madame Satan tarafından etkisi altına alınan ve Sabrina’yı karanlığa çekmek için kullanılan Mary Wardell’i canlanrıdacak. Chance Perdomo ise Spellman ailesinin cenaze evini terk etmesi yasak olan, Sabrina’nın sorunlu büyücü kuzeni Ambrose’ı canlandıracak.

The Chilling Adventures of Sabrina 2018’de Netflix’te yayınlanacak. Konusundan mütevellit Cadılar Bayramı dolaylarında yayınlanması bekleniyor. Ancak şubat ayını çoktan yarıladığımız düşünülürse, bu tarihe yetiştirmek için acele etmeleri gerekiyor.

*****

Absorbing Man, Agents of S.H.I.E.L.D’a Dönüyor

İlk olarak 2.sezonda HYDRA adına çalışırken Fitz-Simmons sayesinde durdurulan Absorbing Man’i, son olarak 3.sezonda General Talbot’ın koruması olarak görmüştük. Carl “Crusher” Creel, 5.sezonun 11.bölümüyle geri dönüyor.

“All the Comforts of Home” isimli bölümün özeti ise şöyle: Coulson ve ekibi insanlığın kaderini yeniden yazmak için yola çıktı ancak çabalarının bir S.H.I.E.L.D ajanının hayatını önemli ölçüde değiştireceğinden habersizler.

 

Yorumlar