Pazar Kahvesi #103

(19 – 25 Şubat)

Death of Superman Animasyonundan İlk Görüntü İnternet Alemine Düştü

Dikkatli fanların gözünden yine bir şey kaçmıyor. The World’s Finest’ın haberine göre Suicide Squad: Hell To Pay animasyonun iTunes Extras sayfasında, Death of Superman animasyon filminin ön izlemesini sunan ek bir özelliğe sahip olduğu anlaşıldı.

Resimde yer alan tasarımlara dayanarak, animasyonun “The New 52” reboot’undan esinlenildiği tahmin ediliyor.

Death of Superman, klasik Death of Superman efsanesinin planlanan iki filminden ilki. İkinci film The Reign of the Superman’in ise 2019’un başlarında yayınlanması bekleniyor.

*****

Batgirl Filminin Senaristliğine Talip Var

Joss Whedon’ın Batgirl filminin senarist/yönetmen koltuğundan ayrılması, haftanın önemli haberlerinden biriydi. Whedon ayrılığın üzerine şunları söyledi: “Batgirl çok heyecan verici bir proje. Gerçekten bir hikayemin olmadığını anlamam aylarımı aldı. Geoff’a (Johns), Toby’ye (Emmerich) ve herkese minnettarım. Geldiğimde çok sıcak karşıladılar ve… Ee, “başarız olmanın” daha seksi bir versiyonu var mı? Başarısızlığımın ardından da çok anlayışlı davrandılar.”

Whedon’dan boşalan koltuğa talipler çoktan gelmeye başladı bile. İlk talip ise yazar Roxane Gay. Gay, Twitter hesabından DC’nin resmi hesabına şu twiti attı: “Hey @DCComics, isterseniz Batgirl filmini ben yazabilirim, sorun olmaz.”

Çok değil 3 saat sonra DC Entertainment’ın İçerik Stratejisi Başkan Yardımcısı Michele Wells’den yanıt geldi: ”Gerçekten ciddiysen… bana ulaş.”

*****

Danger Girl Filminin Senaristi Belli Oldu

The Hollywood Reporter’a göre senaryo yazarı Umair Aleem, planlanan Danger Girl filmini yazmak için görevlendirildi. J.Scott Campbell ve Andy Hartnell’in 1990’lı yılların çizgi roman dizisine dayanan Danger Girl filmi Constantin Film, Bolt Pictures ve Prime Universe Films’in etiketini taşıyacak.

Danger Girl için belirlenmiş bir vizyon tarihi henüz yok.

*****

DC Kahramanları Rocket League’e Katılıyor

Bağımsız video oyun geliştiricisi ve yayıncısı olan Psyonix, Warner Bros. Interactive Entertainment ve DC Entertainment ortaklığında, Rocket League için DC Super Heroes DLC Pack’i duyurdu.  Oyun 5 Mart’ta tüm platformlarda indirilebilecek.

Rocket League’in YouTube sayfasında yer alan tanıtım videosunun açıklaması ise şöyle: “Rocket League’in DC Super Heroes DLC Paketi, klasik ’89 Batmobile ve The Dark Knight Racing Tumbler gibi en sevdiğiniz Gotham City araçlarının ikisini de içeren 20’den fazla kişiselleştirme öğesiyle birlikte gelir.”

*****

Bombshells United Sona Eriyor

DC Comics, dijital ilk serisi Bombshells United’ın sona ereceğini  Twitter’dan serinin yazarı Margeurite Bennett’in açıklamasıyla duyurdu. Bombshells United, DC Bombshells zaman çizelgesinde yazar Margeurite Bennett’in devam eden ikinci serisiydi.

*****

Marvel’la Sözleşmesi Bitenlerde Bugün: Gabriel Hernandez Walta

Gabriel Hernandez Walta, Doktor Strange #385’in, kendisinin bu başlık altındaki son çalışması olduğunu ve Marvel Comics ile imzaladığı genel sözleşmedeki son kitap olduğunu doğruladı.

Walta, Twitter’da kendisine yöneltilen sorular üzerine “Evet, #385 sonuncuydu (ve Marvel sözleşmemin de sonuncusu …)” yanıtını verdi.

Walta bir sonraki işinin ne olacağını ise henüz açıklamadı.

Walta, yazar Tom King’le birlikte The Vision serisinde dikkat çeken çalışmalar da dâhil olmak üzere, 2012 yılından beri Marvel Comics’te önemli işlere imza attı.

 

Yorumlar