Superman ve Action Comics Dergilerinin Yeni Yazarı Brian Michael Bendis!

Ayrıca Superman dergisi 1. sayısından başlayacak!

Brian Michael Bendis’in DC Comics’e geçişi 2018’in önemli çizgi roman olaylarından birisi oldu henüz ilk ayında. Daha önce Jonathan Hickman da geçtiğini söylemişti ancak kendisinden herhangi bir eser görmedik henüz. Kişisel oalrak Bendis’in de uzun süreli bir sessizliğe bürüneceğini düşünürken hem DC Comics hem de Bendis bugün bombayı patlattı.

Forbes’a verdiği röportajla, Brian Michael Bendis yazacağı yeni serileri duyurdu. Sıkı durun, Bendis Action Comics #1000 sayısından sonra hem Superman dergisini, hem de Action Comics dergisini birlikte yazacak. Tüm bunların yanı sıra tıpkı zamanında Marvel’dan ayrılıp DC’ye gelerek 6 sayılık Man of Steel serisiyle Superman’e yeni bir orijin yazan John Bryne gibi Bendis de Mayıs’tan  itibaren 6 sayılık bir Man of Steel serisi yazacak. Haftalık olarak yayınlanacak serinin çizerleri ise: Ivan Reis, Evan Shaner, Ryan Sook, Kevin Maguire, Adam Hughes ve Jason Fabok. Bu seriden sonra da artık aylık olarak yayınlanmaya başlayacak olan Superman ve Action Comics dergilerinin başına geçecek.

Hikaye sadece bundan ibaret değil! Superman dergisi de 1. sayısıyla yeniden başlayacak. Action Comics ise 1001. sayısı ile devam edecek.

Tüm bunlardan önce de Bendis, Scott Snyder’ın Justice League dergisinin başına geçmeden önce yazacağı DC Nation serisinin 0. sayısında kendisine yer bulacak. Jose Luis Garcia-Lopez ile yazacağı Superman hikayesi, kendi Action Comics dergisinin öyküsüne giriş olacak. Bu arada bu sayıda Joker de Batman ile Catwoman’ın nişanlılığından haberdar olacak, bilginiz olsun.

 

İşler bununla bitmiyor efendim. Bendis, Marvel’ın yazarların kendi eserlerini ürettikleri Icon şirketi altındaki tüm serilerini de DC’ye taşıyor. DC’nin böyle bir hamlesi uzun zamandır yokken, bu hareket oldukça büyük bir adım olmuş olacak böylece. Powers, United States Of Murder Inc, Aka Goldfish, Scarlet, Jinx, Brilliant, Takio serileri artık DC’nin adı altında yayınlanacak. Bendis’in bu Noir, suç temalı serileri ise Jinxworld adı altında yayınlanacak.

Man of Steel dergisi için Bendis şunları söyledi: “Kocaman yeni bir düşmanımız olacak, oldukça sağlam birisi ve Superman’in köken hikayesi ile ziyadesiyle bağlantılı bir karakter. Mümkün olduğunca derine ineceğiz. Benim amaçlarımdan birisi de Superman karakterine katabildiğim kadar çok şey katmak. Bu yeni düşmanın yanı sıra ekleyeceğimiz karakterlerin hepsi bütün Superman ailesine bir korku dalgası gönderecek.”

DC daha sonra Bendis’in açıklamalarını da onaylayarak, Man of Steel hikayesi için, “düşmanın Kripton’un yok oluşuyla ilgili bilinmeyen şeyleri bildiğini, Superman’in ikonik bir kahraman olmasını izleyeceğimizi” söyledi.

Yeni bir Superman orijini mi okuyacağımız için hiç heyecanlanmadım desem yeridir. Kripton’un yok oluşu ile ilgili yeni bir şey eklemek isteyen herkesin bu fikri orijinal olarak lanse etmesi ise daha ilginç.

Siz neler düşünüyorsunuz? Şu anki Superman ve Action Comics dergilerini kaybetmeye ve Brian Michal Bendis kontrolündeki versiyonlarına hevesli misiniz?

Yorumlar