Venom filminde Carnage’in rolü sandığımız gibi olmayabilir

Venom solo filmi bana bu yıl, 2016’nın Deadpool’u gibi geliyor. Yılın en farklı çizgi roman filmi. Hem bir baş kötü filmi, hem +18 ama en önemlisi baş kötü filmi. Deadpool öyle değildi mesela. Bu yıl çıkacak Infinity War, Aquaman, Ant-Man and the Wasp gibi filmlerde ne olacağını az çok biliyoruz yıllardır süregelen sistem tam gaz devam. Venom ve New Mutants gibi filmler çizgi roman filmlerine yeni bir soluk getirecek tarzda yapımlar, sistemin dışındalar, o yüzden ben bu filmlere birazcık daha önem veriyorum. Mesela Ant-Man 2 kötü çıkarsa çok koymaz, ama Venom patlarsa üzer.

Bu hafta Venom’dan ilk fragman geldi, kabul edelim biraz üzdü. İncelemesini yapmak için klavyenin başında bekledim fragmanı ama inanın üçüncü kez izleyemedim. İkinci izlememin sebebi gözlerime inanamamam. Ama hata filmde değil onda bi’ anlaşalım. Hata Sony’nin. Daha 8 ay var filme, çekimler yeni bitmiş daha kameralar soğumamış, neyin acelesi bu?

Hiç fragman yayınlamasalar bundan iyi olurdu. İnceleme yapamadığım için haberi vermeden önce biraz bahsetmek istedim. Haber şu; ThatHashtagShow’un bildirdiğine göre filmde baş düşman Carnage değil, Venom olacak. Carnage’i jenerik sonrası sahnede görecekmişiz. Hatta filmde Cletus Kasady, Life Foundation’ın doktoru Ashley Kafka’nın hastalarından olacak ve Eddie Brock ile tanışacak. Filmin sonunda veya jenerik sonrasında Carnage kaçıp Kasady’e yapışarak sonraki filmde yer alacak.

Baş kötü Venom olacakmış derken Eddie Brock’un Venom ile mücadelesini ve bunu yaparken bir yandan da Life Foundation’la baş etmeye çalışmasını göreceğiz. Eğer haber doğruysa.

Bu görsel, bu haberi destekliyor. Fragmanda Riz Ahmed’in arkasındaki beş doktor, simbiyotla temas ettikleri takdirde falan bu elemanlara dönüşebilir. Eddie Brock da bunları yenebilmek için Venom’u benimseyerek tam teşkilat Venom olur. Sonraki filmde Carnage’le kapışır falan. Venom’un karşısına beş tane simbiyot koyarlar mı bilmiyorum, ama ben havada karada Carnage’i tercih ederim. Şöyle doğru düzgün bi’ fragman yayınlasalar da gönlümüz açılsa.

Yorumlar