Warner Bros aradığını Ben Affleck’te bulamadı

Her ne kadar Justice League ile bozulmuş olsa da, Ben Affleck’in Batman’i bu evrene dair en sevdiğimiz detaylardan. Henry Cavill ve Gal Gadot da aynı şekilde. Trinity’mizi çok seviyoruz. Çünkü Justice League öncesi hepsinin ne olduğunu, ve Zack Snyder’ın onlarla ne yapmak istediğini biliyoruz. Batman’in karakter bütünlüğünün paramparça edilmesi, Wonder Woman’ın derinlik eksikliği Justice League’in en büyük günahlarından ama onları JL öncesi hatırlamak akıl sağlığımızı yitirmemek adına daha hayırlı olacaktır.

Yine de DC Films adına evrenin dışında da ciddi problemler var. Örneğin Ben Affleck gibi. Evrenin yıldızı. Özellikle Live by Night’ın gişede patlamasından sonra ve Justice League’in çorbaya dönmesiyle Affleck’in Warner Bros’la ilişkisi eskisi gibi değil. Affleck, son yıllarda stüdyonun bayrak oyuncularındandı. Ayrıca Batman solo filminin yönetmeni Matt Reeves’in de role Affleck yerine daha genç birini istemesi işleri iyice karıştırıyor. Şundan eminiz ki Ben Affleck, rolü bırakmak istemiyor ama WB’nin işleri yönetme şeklinden de pek memnun değil. E adam haklı. Zack Snyder’a neler yaptıklarını gördük.

Gelen habere göre Warner Bros yöneticileri de Ben Affleck özelinde hayal kırıklığına uğramış. 2013 yılında Ben Affleck, Batman olarak seçildiğinde amaç DCEU’nun Robert Downey Jr’ını bulmaktı. Biraz daha detaylandırırsak evrenin liderliğini almak, yeni filmlerde yer alacak oyuncularla ilişkileri güçlü tutmak ve her daim reklam yapmak. Baya baya Robert Downey ne yapıyorsa onu yapmak kısaca.

Bu durumdan Zack Snyder’ın ya da Ben Affleck’in haberi var mıydı bilmiyorum ama bi’ mantık hatası var bu işte. DCEU’nun Batman’i yaşını başını almış, elinden en az bir Robin geçmiş, Gotham’da 20 yıllık geçmişi olan bi’ herif. Yaşlı Batman’i kaç yıl izletmeyi planlıyordunuz? 10 mu? Yok artık. Zack Snyder’ın DCEU öyküsüne ben bayılıyorum, ama bu öykü uzun vaadeli değil maalesef. Marvel geçen hafta 10. yılını, “İlk 10 Yıl” diye kutladı. 20, belki 30. yılı görme planları var yani. DC Films, evrenin yıldızını yaşlı yaptığı için mümkün değil 10’u göremez. Düşünce yanlış.

Siz ne diyorsunuz bu duruma? Ben Affleck meselesi nasıl çözülmeli?

Yorumlar