EW’den Infinity War Hakkında Öğrendiklerimiz ve Kevin Feige Röportajı

1- Thanos’un orijin hikayesi

Fragmanın açılış sahnesinde turuncumsu bir gezegen görmüştük. Thanos’un yok ettiği Nova gezegeni veya yine Thanos’un yok ettiği Dünya gibi teoriler ortaya atılsa da meğerse bu baya Thanos’un doğduğu gezegen Titan imiş. Artık Avengers üyeleri oraya Thanos tarafından zorla mı götürülür yoksa savaşı Aragorn gibi Thanos’un kapısına mı götürürler bilmesek de, Avengers’ı uzayda görecekmişiz gibi.

Kevin Feige, Titan’ı ve Thanos’u şöyle anlatıyor: ”Thanos, gezegeninin neslinin tükenmesine engel olmaya çalışmış, ama başarısız olmuş biri.”

2- Tony’nin hikayesinin merkezinde Pepper var

Robert Downey Jr şöyle diyor; ”Tony’nin başıboş biri olduğunu sanmıyorum. Bir şeyleri merak ediyor. Age of Ultron’da dünyanın etrafını zırhla kaplamak istediğinde bu durum çok iyi sonuçlanmamıştı. Artık hedefleri daha küçük.

Avengers’ın bölünmesi filmin hemen başında geçecekmiş. Bölünme derken yukarıda saydığım Wakanda, New York ve uzay takımlarından bahsediyorum.

Tony’nin hikayesinin merkezinde Pepper var. Iron Man 3’te bıraktığımız yerden devam.” diyor Robert Downey.

3- Thor ve Guardians’ın rolü boru değil

Filmden yayınlanan fragmanda iç cephe gördük. Wakanda’da Black Panther, Steve Rogers ve Natasha’lı ekip, New York’ta Tony Stark, Stephen Strange ve Bruce Banner’lı ekip ve uzayda Thor ve Guardians’lı ekip. Wakanda Meydan Muharebesini görüp, New York’ta Tony’nin Thanos’a kafa tutuşunu izledikten sonra Thor ve Guardians’ın amacı üzerinde çok da durmadık. Ama Entertainment Weekly sağolsun, öğrendiğimize göre Thor filmin büyük kısmını Rocket ve Groot ile Thanos’u durdurmak için çıktıkları özel bir görevde geçirecek. Ayrıca Hela, Mjolnir’i yok ettikten sonra yeni silahı Stormbreaker olacak. Özel görev bu mu bilmiyorum ama Stormbreaker’ı aldıktan sonra Dünya’ya Avengers’ın yanına dönecekmiş gibi duruyor, çünkü geçen gün Disney hissedarlarına gösterilen klipte Rocket’ın, Bucky’nin kolu için fiyat sorduğunu öğrendik.

4- Birilerine veda etmemiz gerekecek

Olaylar olaylar. Wakanda sahneleri, filmin üçüncü perdesinin tamamıymış. Thor ve Steve Rogers, Wakanda’daki savaşta bir araya gelip Age of Ultron’un ardından bir kez daha omuz omuza savaşacaklarmış. Chadwick Boseman’ın dediğine göre Steve ve T’Challa arasındaki güven bağı oldukça güçlüymüş. Scarlett Johansson’a göre ise Civil War’da en son görüşümüzden sonra Natasha için zaman çok kolay geçmemiş. Hatta bir nevi karanlık bir dönemden çıkmış. İşin bir de Sam Wilson tarafı var ki, Civil War’da Iron Man ve Black Panther’la yaşadıklarından sonra onlarla çalışma fikrine pek sıcak bakmıyormuş.

Son olarak senaristlerden Stephen McFeely şöyle diyor; ”Birilerine veda etmemiz gerecek.

KEVIN FEIGE RÖPORTAJI

 

EW: Black Panther’ın başarısından sonra Infinity War’da bolca Wakanda göreceğimiz için mutlu olmalısın!

Kevin Feige: Biz seyircinin tepkisini görmeden önce inandığımız şeyleri yaptık. Thor ve Captain America vizyona girmeden önce Avengers’ın prodüksiyonuna başlamıştık bile. Wakanda’nın Infinity War’un üçüncü perdesinin tamamı olması da aynı durum.

EW: Black Panther devam filmi planları ne durumda?

Kevin Feige: Söyleyebileceğim pek bir şey yok ama şundan emin olabilirsiniz ki devam filmi kesinlikle olacak. Bizim Marvel Studios’ta yapmayı en sevdiğimiz şeylerden biri Bölüm Bir’i daha bitirmemişken, Bölüm İki’de neler yapabileceğimiz hakkında konuşmak. Devam filminde neler yapmak istediğimizden az çok eminiz.

EW: Infinity War’un bazı şeylerin finali olduğunu söylemiştin. 10 yılda bu evreni kurduktan sonra bu filmle ve Avengers 4’le birlikte neler yaşanacak?

Kevin Feige: Infinity War, bugüne kadar yaşananların sonucunu önümüze getirecek, Avengers 4 ile de 22 filmlik hikayenin finalini göreceksiniz. Ama bu filmlerin sona ereceği anlamına gelmiyor. Sadece daha farklı olacaklar. Aynı çizgi romanlarda büyük bir event olduktan sonra serilerde farklılıklar olması gibi.

EW: Infinity War, gelecekteki filmlerin tonunu nasıl etkileyecek?

Kevin Feige: Çoğu karakterin devam eden bir hikayesi var zaten. Önümüzdeki iki Avengers filminden sonra sürpriz ve beklenmedik yönlere kayabilirler.

EW: Bildiğin gibi Disney, Fox’un elindeki hakları Fox’u alarak geri aldı. Yeni oyuncaklarınla neler yapacağını düşündün mü?

Kevin Feige: Hayır. Önce elimizdeki filmleri vizyona sokmaya çalışıyoruz. Bu bizi oldukça meşgul ediyor. Daha o anlaşma sonuçlanmadı, bize ”Tamam şimdi istediğinizi yapabilirsiniz.” dedikleri gün biz de bu konuda fikir alışverişi yapmaya başlayacağız.

EW: Risk alıyormuşsunuz gibi hissettiren bir seri oldu mu hiç?

Kevin Feige: Guardians, Doctor Strange, Ant-Man, Black Panther ve Captain Marvel… Risk sayılabilirler çünkü kanıtlanmamışlar. Spider-Man’in üçüncü versiyonunu yapmak da aynı şekilde. Ama biz daha baştan sadece Iron Man, Captain America, Thor ve Avengers filmleri yapan, bunlara sürekli devam filmi getiren bir stüdyo olmayacağımıza karar vermiştik. Başka stüdyolar dört sağlam seriyle devam etmekten memnuniyet duyabilir, ama biz Iron Man Stüdyosu değiliz, biz Marvel Stüdyolarıyız. 2012’den önceki filmler başarısız olsa bile biz ilk Avengers filmini her türlü yapacaktık.

EW: Biraz Captain Marvel konuşalım. Filmin 1990’da geçecek olması MCU zaman çizgisini nasıl etkileyecek?

Kevin Feige: Nick Fury’nin süper kahramanlar hakkında hiçbir fikri olmadığı zamanları keşfetmek istedik. Nick’le ilk tanıştığımızda Tony’e, ”Artık çok daha büyük bir evrenin parçasısın. Ama bundan haberin yok.” demişti. Nick’in de haberi olmadığı zamanları göreceğiz. Aynı zamanda MCU’ya 90’ların aksiyon filmleri havasını da katmak istedik.

Yorumlar