Infinity War setinden MİS GİBİ Stephen McFleey ve Christopher Markus röportajı

Son 1-2 haftadır hemen hemen her gün Infinity War setinden yeni birilerinin röportajları yayınlanıyor. Geçen yaz basın, sete ziyarette bulunduğunda yapma fırsatı bulduğu röportajların ambargosu yeni kalktı. Kevin Feige, yönetmen biraderler ve oyuncuların röportajları geldi ve geçti, Kevin Feige’nin anlattıklarını buraya da ekledik hatta. Sıra benim merakla beklediğim Winter Soldier, Civil War, Infinity War ve Avengers 4 senaristlerine geldi. Bu insanlar çekimler öncesi ve sırasında ciddi bir emek ortaya koyuyorlar. Hatta Marvel Sinematik Evrenini şekillendiriyorlar. O yüzden ben her zaman oyunculardan çok, yönetmen, senarist, yapımcı görevlerine sahip kişilerin röportajını çok daha merak ederim. Ekranda aktörleri, aktrisleri izliyoruz ama gerçek yemeği bu insanlar pişiriyor.

Geçelim mis gibi röportaja.

Bize Infinity War’un ne hakkında olduğunu söyleyebilir misiniz?

Christopher: Ne hakkında değil ki? MCU’nun resmen sonuçlanması. Herkesin Thanos isimli biriyle dövüşmek için bir araya gelmesi.

Stephen: Thanos’un yolunu uzun zamandır hazırlıyoruz ve umarız kendisi bu bekleyişin hakkını veren bir karakter olur.

Karakterleri bir araya getirişinizden bahsettiniz, sizce seyirciyi saşırtan bir ikili olacak mı?

Christopher: Sanmıyorum, insanları şaşırtmak çok zor.

Stephen: Hiç de bile. Bence ağzınız kalacak. İkilileri söyleyemem ama Civil War’dan sonra 4-5 ay boyunca, karakterlerin fotoğraflarıyla dolu bir odada, hangilerini buluşturmak istediğimizi tartıştık.

Christopher: Bir de bunun Civil War sonrası durumu var. Civil War’da Winter Soldier sonrasını işledik. Thanos’un durumunu anlatırken bir yandan da Civil War’un sebep olduğu şeyleri anlatmamız gerekiyordu.

Peki ya kozmik kısmı da dahil etmek? Çok merak ettiğimiz bir konu. Guardians’ın katılımı nasıl olacak?

Stephen: İlk Avengers filminin çok başarılı olmasının sebeplerinden biri 4 farklı film serisini bir araya getirmesiydi. Umuyorum aynı sihri biz de kullanacağız ve birbirinden inanılmaz farklı bu kadar karakteri doğru yerde bir araya getirebileceğiz. Zorluklardan biri filmi anlatmaktı. Çünkü bütün karakterleri aynı odaya toplayıp her sahnede beraber olmalarını saglayamazsınız. Bu yüzden gruplara böldük, her grubun hikayesi farklı yerde başlayacak, bir noktada buluşacak ve tekrar ayrılacak.

Christopher: Aynı Game of Thrones gibi.

Thanos dışında başka kötüler de var mı?

Christopher: Bence Thanos dediğine karşı çıkardı. Eğer Thanos sıradan bir kötü olsaydı, seyirciyi bir süre sonra bayardı. Ama bizim 2 koca filmimiz var. Filmden çıktıktan sonra Thanos’a hak payı verebilirsiniz.

Hangi çizgi romanları okudunuz?

Christopher: Hangisinde Thanos varsa okuduk.

Filmin ne kadarı dünyada, ne kadarı uzayda peki?

Stephen: Yüzde veremem ama bence adil dağıttık.

MCU’nun en büyük eleştirilerinden biri baş kötülerin Loki kadar etkileyici olmaması. Thanos’u bu evrenin “BÜYÜK KÖTÜSÜ” yapmak nasıldı?

Christopher: Eğer bir karakter zevkine birilerini öldürmek ya da dünyayı ele geçirmek istiyorsa, o karakter pek izlenesi ve enteresan değildir. Bazı zamanlarda yanında şeytan olsa da, Thanos şeytani biri değil. Felsefeci bile diyebiliriz. Baş kötünün anlaşılabilir bir motivasyonu olmasını istedik. Bu adamın bir ailesi var. Tek başına olmamasından emin olduk, aksi halde kimseyle konuşmaz, aksiyon sahneleri dışında görmeyiz.

Stephen: MCU’da en sevdiğim kötülerin Loki ve Kilgrave olduğunu söylemeliyim.

Thanos kendisini kötü biri olarak görmüyor yani?

Stephen: Kesinlikle.

Yoldan geçerken Captain Marvel hakkında bir şeyler görmüştüm, karakterin bu filmlere katkısı konusunda bir şeyler söyleyebilir misin?

Christopher: Aramıza katılması kesinlikle heyecan verici. MCU’da onun gibisi yok. Tuhaf bir şekilde, Captain America’ya çok benzediğini söyleyebilirim. Eğer haklı olduklarını düşünüyorlarsa, ki çoğunlukla haklı oluyorlar, karşısındakinin ne söylediği çok da önemli değil. Peter Quill gibi geçmişi karmaşık, Tony gibi devasa bir egosu olan bu karakterlerin arasına tertemiz Captain Marvel’ı dahil etmek çok eğlenceli.

Thanos’un filmde bir karakter hikayesi var mı? Tek derdi taşları toplamakmış gibi duruyor da…

Stephen: Evet. Alışverişe çıkar gibi taş toplamasını istemedik. O yüzden ona duygusal bir hikaye vermeye karar verdik. İstediği şeye ulaşması için ciddi kararlar alması gerekiyor.

Christopher: Birilerine seçim şansı vermek istedik. Böylece bir seçim için bir şeyi feda etmesi gerekecek, başka bir seçim için başka bir şeyi feda… Uzaylılar New York’a saldırdığında savaşmamak gibi bir seçeneğin yok. Zorundasın.

Yorumlar